Trudny koniec (77 zdjęć z meczu z Wyzwoleniem)

W dwóch ostatnich kolejkach Grunwald mierzył się z Kolejarzem 24 Katowice i AKS-em Wyzwoleniem Chorzów.

Zespół z Katowic, pomimo ostatniej pozycji w tabeli, na swoim obiekcie nie jest łatwym przeciwnikiem. To tu Jastrząb Bielszowice (3-2), Wyzwolenie Chorzów (2-2) i Grunwald (6-3), czyli drużyny z górnej połówki tabeli, musiały się sporo napocić, aby wywieźć punkty.

Jastrząb, dysponujący najlepszą defensywą, który – nie licząc walkoweru – stracił tylko 5 bramek, na sztucznej murawie zmuszony był do kapitulacji aż 2-krotnie. Do tego od 73. minuty musiał odrabiać straty, bo przegrywał 1-2. Z kolei Wyzwolenie przegrywało od 50. minuty 0-1, ale później wyszło na prowadzenie (2-1), aby stracić dwa punkty w doliczonym czasie gry (2-2). Natomiast Grunwald prowadził już 2-0, 3-1, jednak do przerwy remisował 3-3. Dopiero w drugiej części przechylił szalę na swoją korzyść (6-3).

We wcześniejszych dwóch spotkaniach wyjazdowych z Kolejarzem podopiecznym Michała Szyguły również nie było łatwo – 2 lata temu „Zieloni” prowadzili 2-0 i skończyło się 2-2 czy rok temu przy prowadzeniu Grunwaldu 3-0 miejscowi po golu na ponad kwadrans przed końcem spotkania zwietrzyli szansę, ale ostatecznie polegli 1-4.

6-3 (wyjazd)

Drogi Grunwaldu i Wyzwolenia po kilku latach znowu się skrzyżowały. Po spadku chorzowian z Klasy Okręgowej w czerwcu 2019 roku, w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Halembie padł remis 0-0. Ostatnie pojedynki tych zespołów mogliśmy obserwować w sezonie 2013/2014. Grunwald wywalczył wówczas awans do III ligi, a z Wyzwoleniem zanotował dwa remisy 1-1. Niespełna tydzień temu wszystko wskazywało, że goście historycznie, wybitnie nieleżący Grunwaldowi, pomimo że kadrowo byli słabsi niż sezon wcześniej (z meczu z 28.09.2019 roku z podstawowej jedenastki ostał się tylko kapitan Wojciech Krotofil, a na ławce byli Paweł Nowak i Tomasz Taborski, którzy wtedy nie weszli na boisko), ale bardzo zmotywowani i waleczni, wywiozą przynajmniej punkt. Tak się jednak nie stało i rzutem na taśmę Grunwald wyszarpał – niemal z gardła – trzy „oczka”.