Strzelcy w 8. kolejce Klasy Okręgowej

W 8. kolejce zawodnicy Klasy Okręgowej podtrzymali serię powyżej 30 bramek na kolejkę.

Wynikiem hokejowym zakończył się pojedynek Źródła z Zagłębiem II (4-5). Gdy jedni strzelali, to w rywal odpowiadał w ciągu 2-3 minut. Gospodarze prowadzili 1-0 i 3-2, a Zagłębie 2-1 i 4-3. Ostatecznie goście zadali decydujący cios o wygranej w 85. minucie. Hat tricka dla rezerwy ustrzelił Mateusz Popczyk, który awansował na pozycję lidera w klasyfikacji strzelców. Dwa trafienia dołożył Roman Terbalyan i ma w dorobku 6 goli. Po raz kolejny, już trzeci w sezonie, do własnej siatki (Zagłębia) pechowo trafił Łukasz Uthke – Nowak.

W meczu na szczycie – AKS-u Mikołów ze Spartą Katowice – minimalnie lepszy okazał się lider. Zwycięstwo po godzinie gry zapewnił gospodarzom Daniel Paszek, zdobywjąc 7. bramkę w rozgrywkach i wraz z Mateuszem Popczykiem dzieli pozycję lidera.

Dwa gole Wiktora Wanatowicza (4. i 5. w sezonie) dały Grodźcowi ważne 3 punkty w pojedynku wyjazdowym z Pogonią Imielin (2-1).

Ciekawy przebieg miało spotkanie w Będzinie, gdzie padło 5 bramek, ale żadna z gry. Sarmacja uległa Tęczy 2-3, choć prowadziła 1-0 i 2-1 po golach z rzutów karnych Marka Gładkowskiego (dwa pierwsze trafienia w sezonie). Dla gości z Błędowa także z 11 metrów trafił Przemysław Sawicki (4. bramka), a dwa rzuty wolne z ponad 30 metrów na bramki zamienił Marcin Ból (2. i 3. bramka).

W meczu na dole tabeli MK Górnik Katowice uległ Grunwaldowi 3-4. Dwie bramki dla zespołu z Rudy Śląskiej zdobył Krzysztof Maciaszek (3. i 4.). Dla gospodarzy 4. gola w Klasie Okręgowej strzelił Daniel Bąk.

Górnik Wojkowice pokonał 4-0 jedyną bez punktu Ostoję. Wynik na 4-0 ustalił Michał Dyrda, który 4. raz wpisał się na listę strzelców.

Klasyfikacja strzelców: zobacz