Strzelcy w 3. kolejce Klasy Okręgowej

3. kolejka w środku tygodnia również przyniosła worek bramek. Zawodnicy Klasy Okręgowej trafili do siatki 40 razy. Podobnie jak w dwóch poprzednich kolejkach nie brakowało meczów emocjonujących czy pogromów.

Cyklon Rogoźnik rozbił Ostoję Żelisławice 7-0. 5 bramek zaaplikował rywalom duet rodzinny Wolniewiczów – Adam trafił trzykrotnie (4 trafienia na koncie), a Robert dwukrotnie (3 trafienia w sezonie). Gospodarze są jedną z dwóch drużyn, która nie straciła bramki (ponadto Zagłębie II), a goście jako jedyni do siatki jeszcze nie trafili. Wyżej w tej kolejce wygrał beniaminek z Czeladzi, który pokonał 8-1 Źródło Kromołów. Po dwie bramki zdobyli Tomasz Gajda i Mariusz Muszalik.

Sparta Katowice pokonała Grodziec 4-3, a bohaterem meczu był autor hat tricka, Kamil Bętkowski, który został jednocześnie współliderem klasyfikacji strzelców z 5 golami. Zespół z Będzina prowadził 3-2 jeszcze do 89. minuty, ale wtedy do akcji wkroczył snajper Sparty i w 3 minuty wybił gościom marzenia o jakiejkolwiek zdobyczy.

AKS Mikołów po spadku z IV ligi pokazuje, że rozbrat z tym szczeblem może potrwać tylko sezon. Lider wypunktował w Będzinie Sarmację (3-0). Tym razem do siatki nie trafił dotychczasowy samodzielny lider strzelców, Daniel Paszek. Wyręczyli go inni, w tym autor 3. bramki w sezonie, Olaf Augustyniak.

Skromnie z bramkami było na stadionach Slavii i Tęczy. Ich rywale – Górnicy z Mysłowic i Wojkowic – strzelili po jednym golu, ale to wystarczyło, aby sięgnąć po pełną pulę.

Pewne zwycięstwa odniosły rezerwy GKS-u (4-1 z Grunwaldem) i Zagłębia (3-0 z Niwami). W zespole z Katowic Patryka Szwedzika godnie zastąpił Kacper Pietrzyk, zdobywca 3 bramek. Z kolei dla Zagłębia 3. raz na listę strzelców w tym sezonie wpisał się Roman Terbalyan.

Pierwsze punkty w rozgrywkach zdobyła Pogoń Imielin wygrywając w Kostuchnie 4-0 z MK. Dwie bramki dla gości zdobył Antoni Turczyński.

Klasyfikacja strzelców: zobacz