Strzelcy w 23. kolejce Klasy A

W 23. kolejce Klasy A padło 27 bramek.

Mecz na szczycie Orła z Uranią zakończył się bezbramkowym remisem. Zdobyty punkt zapewnił drużynie Damiana Krajanowskiego awans do Klasy Okręgowej. Z kolei Urania do świętowania potrzebuje jeszcze jednego „oczka”. Najlepsza okazja ku temu nadarzy się już w sobotę przed własną publicznością w pojedynku z „czerwoną latarnią” ligi.

Kamionka pokonała Józefkę 1-0 po 12. golu Przemysława Dziury w sezonie i niemal przypieczętowała miejsce na najniższym stopniu podium w historycznym sezonie w „Serie A”. Przerwana została seria 7 meczów (2 zwycięstwa i 5 remisów) chorzowian przynajmniej z jednym punktem.

Do przerwy w Katowicach Wawel Wirek był bliżej kolejnego, 8. zwycięstwa wiosną w 10. meczu. Dwubramkowa zaliczka nie wystarczyła. W ostatnich 20 minutach Hetman zdobył trzy gole (15. i 16. trafienie Bartosza Banasiaka) i wyrwał zwycięstwo. W tych okolicznościach Hetman po 7 meczach bez wygranej (5 remisów i 2 porażki) ponownie cieszył się z trzech punktów.

W derbach Rudy Śląskiej Jastrząb okazał się lepszy od Gwiazdy (3-1). Bielszowiczanie przerwali passę 6 meczów w lidze bez zwycięstwa (2 remisy i 4 porażki). Goście nie będą najlepiej wspominać rudzkich derbów w tym sezonie – nie wygrali ani razu (2 remisy i 6 porażek). 11. gola dla Gwiazdy strzelił Dawid Ogłoza.

Na wygraną od inauguracji rundy wiosennej (od 18 marca) czekał Grunwald. „Zieloni” rozgromili – po 8 meczach bez triumfu (4 remisy i 4 porażki) – Górnika Wesoła aż 8-0, rewanżując się za porażkę z jesieni 0-2. Po trzy gole strzelili Jakub Cebulak i Łukasz Stawowy – pierwszy legitymuje się po tej kolejce 15 golami na koncie, a drugi 12.

Od zwycięstwa z Orłem Mokre trwa świetna passa Naprzopdu Lipiny. Podopieczni Grzegorza Wagnera pokonali w tej kolejce 2-1 UKS Szopienice i od 26 kwietnia do 27 maja zdobyli 11 punktów w 5 meczach (3 zwycięstwa i 2 remisy).

W derbach Chorzowa Stadion nie pozostawił złudzeń młodym zawodnikom UKS-u Ruchu. Spośród 6 goli w meczu 4 wbił do siatki gospodarzom Mateusz Macek.

Klasyfikacja strzelców: zobacz