Strzelcy w 2. kolejce Klasy Okręgowej

2. kolejka Klasy Okręgowej obfitowała w bramki – piłka w „sieci” znalazła się aż 41 razy.

8 bramek oglądali kibice w Mikołowie, gdzie AKS Mikołów rozgromił MK Górnika Katowice (8-0) i z kompletem punktów przewodzi stawce. Hat tricka dla miejscowych ustrzelił Daniel Paszek i z 5 trafieniami na koncie został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Dwa kolejne gole dodał Michał Biernacki, który plasuje się na drugiej pozycji.

Jedna bramka mniej niż w Mikołowie padła w Katowicach, ale tam kwestia wyniku rozstrzygnęła się dopiero w końcówce. GKS II najpierw prowadził 1-0 z Tęczą Błędów, później przegrywał już 1-3, ale ostatecznie wygrał 4-3, strzelając 3 gole pomiędzy 80. a 85. minutą. Hat tricka dla GKS-u zapisał Patryk Szwedzik. Młody napastnik katowiczan z 4 golami zajmuje miejsce za plecami lidera.

Również 7 goli było w Będzinie. Grodziec przegrywał do przerwy z Grunwaldem 0-1, ale w drugich 45 minutach odpalił na całego. Po dwie bramki dla RKS-u zdobyli Tomasz Czogała i Wiktor Wanatowicz.

Na razie najgorszy start zanotowała Ostoja. Po inauguracyjnym, wyjazdowym 0-7 ze Spartą, drużyna z Żelisławic uległa rezerwie Zagłębia 0-6. U gości podwójną zdobycz miał Roman Terbalyan.

W pozostałych spotkaniach bramkowych fajerwerków nie było. Pierwsze zwycięstwa, a zarazem punkty wywalczyły górnicze jedenastki z Mysłowic (2-0 z CKS-em) i Wojkowic (2-0 ze Slavią). z kolei pierwszy punkt w rozgrywkach zdobyło Źródło Kromołów wyrywając remis Sarmacji Będzin w 90. minucie (2-2). Typowany na jednego z faworytów rozgrywek, Cyklon Rogoźnik, rozprawił się w Imielinie z Pogonią (3-0), zapewniając sobie wygraną w I połowie. Podziałem punktów zakończyło się natomiast starcie zespołów, które wygrały na inaugurację. Niwy zremisowały ze Spartą 1-1.

Klasyfikacja strzelców: zobacz