Strzelcy w 14. kolejce Klasy A

W sześciu meczach pierwszej wiosennej kolejki padło tylko 19 bramek, ale emocji na inaugurację nie brakowało. Mecz Orła z UKS-em Szopienice (oraz z kolejnej kolejki z Górnikiem Wesoła) został przełożony na kwiecień.

Do niespodzianki doszło w Kochłowicach. Wawel zrewanżował się za porażkę z inauguracji rundy jesiennej 1-2 i pokonał lidera na jego terenie 1-0. Tym samym Urania zaliczyła drugą porażkę z rzędu.

Stratę do miejsc premiowanych awansem zmniejszyła Kamionka, choć musiała się naczekać na swój mecz. Wprawdzie zespół z Mikołowa w niedzielę zamykał 14. kolejkę, to do tego spotkanie rozpoczęło się z opóźnieniem, gdyż rywale zapomnieli sprzętu meczowego. Gospodarze problemów na boisku nie mieli i wygrali z Górnikiem Wesoła 3-0. Wynik ustalił Michał Szymakowski, strzelając 5. gola w sezonie.

Najwięcej goli oglądali kibice w Chorzowie. Józefka zremisowała z Gwiazdą 3-3. Goście dwukrotnie prowadzili (1-0 i 2-1), ale w 90. minucie to miejscowi wyszli na prowadzenie, z którego cieszyli się ledwie minutę.

Udanie rundę pod wodzą nowego trenera (Artura Opeldusa) rozpoczął Jastrząb. Bielszowiczanie, którzy ze względu na karę wymierzoną przez Komisję Dyscypliny Śląskiego ZPN grają kilka meczów bez udziału publiczności, pokonali ostatni UKS Ruch 4-1. Dwa gole zdobył Grzegorz Babczyński.

Podobnie jak Wawel, za porażki z jesieni zrewanżowali się swoim przeciwnikom Grunwald i Stadion. Halembianie wygrali w Lipinach 1-0, a chorzowianie ograli Hetmana 2-1. Dla Stadionu 5. bramkę w rozgrywkach zdobył Mateusz Macek, a 9. dla zespołu z Katowic Bartosz Banasiak.

Klasyfikacja strzelców: zobacz