Strzelcy w 13. kolejce Klasy A

W ostatniej kolejce rundy jesiennej padło 29 bramek.

Dopiero w 13. kolejce lider znalazł pogromcę. Urania przegrała derbowy pojedynek w Halembie z Grunwaldem 2-3. Mecz mógł się podobać licznie zgromadzonym kibicom. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie i dwukrotnie lider doprowadzał do wyrównania. Grunwald rozpoczął od gola Sergii Siliuka, który posłał piłkę do siatki zakładając trzy „kanały” (dwóch obrońców i bramkarza). Wyrównał Dawid Ogiński po kilkudziesięciometrowym rajdzie (8. gol w sezonie). Krótko potem skutecznym uderzeniem z wolnego prowadzenie dał „Zielonym” Koki Togitani (10. gol). Po przerwie goście z Kochłowic wyrównali po bezpośrednim trafieniu z rzutu rożnego Dawida Henisza (10. gol). W 63. minucie padła zwycięska bramka dla podopiecznych Grzegorza Kapicy – po strzale Jakuba Cebulaka piłka trafiła w słupek i nadbiegającego obrońcę, i ugrzęzła w siatce. Na tego gola drużyna Marcina Molka nie zdołała już odpowiedzieć i pierwsza porażka lidera w sezonie stała się faktem. Grunwald wygrał kolejny raz z Uranią po ponad 25 latach, choć w tym czasie oba zespoły mierzyły się tylko 4 razy. Halembianie po słabym początku (1 zwycięstwo i 4 porażki) dobrą grę w późniejszej fazie rundy (6 zwycięstw i 2 porażki) podsumowali zwycięstwem z liderem.

W meczu drugiego z trzecim zespołem zabrakło emocji. Orzeł wypunktował Gwiazdę jak rasowy bokser – już po 30 minutach z hakiem prowadził 3-0. Klasycznego hat tricka zaliczył Wiktor Cioch (10 goli na koncie). Później po golu dołożyli Dominik Piecha oraz Arkadiusz Szulc – obaj po 7. w sezonie – i gospodarze mogli cieszyć się z wysokiego zwycięstwa 5-0. Po tym zwycięstwie Orzeł zbliżył się do Uranii na 1 punkt.

Na czele klasyfikacji strzelców bez zmian – prowadzi Bartosz Nowakowski z Uranii z 14 bramkami, a za nim o jedno trafienie mniej Daniel Książek z Orła. W tej kolejce obaj nie wpisali się na listę strzelców.

Kamionka wysoko, 4-0, pokonała dobrze spisujący się ostatnio UKS Szopienice i zameldowała się na finiszu rundy jesiennej „na pudle” (przy tylko jednym bezpośrednim rozegranym meczu o wyższym miejscu w tabeli decyduje korzystniejsza różnica bramek w sezonie – Kamionka +16, Gwiazda +7). Dwa gole dla mikołowian zdobył Jakub Szymakowski.

Jastrząb pokonał Stadion 2-0, a oba gole zdobył Tomasz Jendruś. Jesienią zespół z Bielszowic lepiej spisywał się na wyjazdach (14 punktów) niż u siebie (9 „oczek”).

W dobrych humorach rundę zakończyli zawodnicy Józefki, którzy pokonali Wawel 3-0. Kamil Swoboda zdobył dla zespołu z Chorzowa 6. gola w rozgrywkach. Po serii niepowodzeń działacze z Wirku już na pewno zapomnieli, jak jeszcze niedawno zespół był tuż za plecami Uranii i Orła. W 5 ostatnich meczach Wawel zdobył tylko punkt i kończy w połowie stawki.

W dobrym momencie z letargu wyrwał się Hetman. Po serii 7 meczów bez wygranej (2 remisy i 5 porażek) zespół z Dąbrówki Małej pokonał Górnika Wesoła 3-2 i spędzi spokojnie przerwę zimową. Dla Hetmana 8. bramkę zdobył Oskar Banasiak. Dla gości dwukrotnie trafił Grzegorz Krakowiak (bramki numer 4 i 5).

Naprzód Lipiny wygrał z UKS-em Ruchem 4-1. Gospodarze w trzech ostatnich meczach podwoili swój dorobek punktowy zgromadzony we wcześniejszych 11 kolejkach.

W sobotę czeka nas ostatni, zimowy już akcent jesieni – w zaległym meczu zamykający tabelę UKS Ruch podejmie przedostatni Górnik Wesoła.

Klasyfikacja strzelców: zobacz