Strzelcy w 12. kolejce Klasy A

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej zawodnicy Klasy A strzelili 23 bramki.

Tytuł mistrza jesieni przypieczętowała Urania, chociaż zaczęła pojedynek z Józefką od straty gola (5. bramka Kamila Swobody). Najlepsza ofensywa ligi – przekroczyła pół setki goli – pokazała moc i podopieczni Marcina Molka wygrali 5-1. Samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców został Bartosz Nowakowski, autor dwóch trafień – 13. i 14. w sezonie. Dawid Ogiński zdobył 7. gola, a Seweryn Zalewski 6.

Orzeł Mokre na pewno zakończy jesień na 2. pozycji. Strata do lidera po zwycięstwie z Wawelem 2-0 wynosi 4 punkty. Zespół z Mikołowa, który świętował kilka godzin później 100-lecie, nie miał łatwej przeprawy w Wirku. Po pół godzinie gry Dominik Piecha otworzył wynik strzelając swojego 6. gola w rozgrywkach. Od 47. minuty po czerwonej kartce Orzeł musiał radzić sobie w „10”. Mecz „zamknął” w końcówce wicelider strzelców, Daniel Ksiażęk, wpisując się po raz 13. na listę strzelców w tej rundzie.

W meczu o 3. miejsce górą Gwiazda, która pokonała Kamionkę 3-1. Kluczowym momentem spotkania była nieudana „wędrówka” bramkarza Kamionki za pole karne w 79. minucie. Z błędu skorzystał Dawid Ogłoza (5. gol) i miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie, gdyż 3 minuty wcześniej stracili gola na 1-1. Kilka minut później zespół Dariusza Kota przypieczętował 8. wygraną w sezonie. Co ciekawe, Gwiazda do tej pory traciła punkty wyłącznie w derbach Rudy Śląskiej (1 remis i 3 porażki).

Na 5. miejsce w tabeli awansował Jastrząb. Bielszowiczanie zremisowali na trudnym terenie w Mysłowicach Wesołej 1-1.

Ostatni w tabeli UKS Ruch nie miał szans w starciu z Grunwaldem, który zmarnował wiele sytuacji, ale 4 razy umieścił piłkę w siatce. Dorobkiem bramkowym podzielili się Łukasz Stawowy i Koki Togitani – pierwszy zdobył bramkę nr 4 i 5, a drugi 8 i 9.

W derbach Katowic UKS Szopienice pokonał Hetmana 3-0 i goście już w 7. meczu z rzędu nie sięgnęli po 3 punkty (2 remisy i 5 porażek). Co innego miejscowi, którzy w ostatnich 7 meczach zdobyli lwią część ze swojego 17-punktowego dorobku (4 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka). Dwie bramki – 6. i 7. – dla UKS-u strzelił Nikodem Maciaszczyk.

W meczu sąsiadów w tabeli Stadion podzielił się punktami z Naprzodem Lipiny. Remis 1-1 spowodował, że 1 punkt różnicy między drużynami został zachowany i wyżej nadal są goście.

Klasyfikacja strzelców: zobacz