Strzelcy w 11. kolejce Klasy A

Runda jesienna w Klasie A nieuchronnie zbliża się do końca. W 11. kolejce padło 26 bramek.

Derby Rudy Śląskiej dla Jastrzębia. W meczu na szczycie Wawel podejmował lidera z Bielszowic. Jastrząb kąsał w końcówkach. W doliczonym czasie I połowy do siatki Wawelu trafił Dawid Zygmunt (po raz 5. w sezonie). Zabójcze dla miejscowych były jednak ostatnie minuty meczu (sędzia doliczył 12 minut), gdzie podopieczni Artura Opeldusa trafili trzykrotnie. Hat tricka ustrzelił Adam Gosz zdobywając bramki w 88. minucie i doliczonej 8. oraz 12. minucie. Napastnik Jastrzębia z 11 bramkami dołączył do liderów klasyfikacji strzelców. Od 77. minuty gospodarze grali w „10”. Mecz był nerwowy, o czym świadczy liczba kartek – w sumie sędzia sięgnął po 11 żółtych kartoników i 3 czerwone (w tym ukarane zostały osoby funkcyjne – 3 żółte i 1 czerwona dla Wawelu, 2 żółte i 1 czerwona dla Jastrzębia). Dwa ostatnie mecze Wawelu to dwie porażki i bramki 0-6. Czy Wawel przełamie się już w najbliższej kolejce? Rok temu zadyszka zespołu z Katowickiej miała miejsce w 5 ostatnich meczach jesieni (1 remis i 4 porażki).

Kolejne zwycięstwo i awans na pozycję wicelidera zanotowała Slavia. Rudzianie po I połowie prowadzili z Wyzwoleniem 2-0. 6. bramkę zdobył Dawid Hewlik. Pięć minut przed końcem meczu goście zdobyli gola kontaktowego, a konkretnie jedyny rezerwowy Wyzwolenia w tym dniu, Patryk Woźniak. Tym samym bramkarz Slavii dopiero po raz pierwszy skapitulował przed własną publicznością (wcześniej 4 czyste konta). Drużyna Marcina Rejmanowskiego długo nie rozpamiętywała straty i w 87. i 90. minucie przypieczętowała komplet punktów. Najpierw 5. gola w rozgrywkach strzelił Michał Tałady, a po chwili po raz 11. na listę strzelców wpisał się Kordian Rusz i razem z Adamem Goszem oraz Łukaszem Mieszczakiem otwierają listę najskuteczniejszych.

Nieoczekiwanie punkty w Katowicach straciła Siemianowiczanka. MKS zgodnie z planem prowadził 1-0 z Hetmanem po 5. golu Damiana Kowalczyka. Do wyrównania w ostatnim kwadransie doprowadził Daniel Ostaszewski (10. bramka) i Hetman przerwał serię czterech porażek z rzędu.

Atak na 5. pozycję w tabeli przypuściła Józefka, która pokonała MK 3-2 (dwa gole dla gospodarzy Karola Nowakowskiego) i ma już tylko punkt straty do zespołu z Katowic. Chorzowianie przełamali się po dwóch porażkach z Gwiazdą i Jastrzębiem. MK z kolei zdobyła tylko punkt w trzech ostatnich meczach.

10. porażkę z rzędu poniósł Stadion Śląski. Grunwald nie pozostawił rywalowi złudzeń i rozgromił czerwoną latarnię ligi 6-1. 5. i 6. bramkę dla halembian zdobył Łukasz Stawowy, 5. Kaito Sato, a 4. Ibuki Aono.

12 punktów w 5 meczach to musi robić wrażenie. Kamionka podtrzymała dobrą dyspozycję i pokonała 3-0 Gwiazdę zdobywając bramkę tuż po przerwie, w 90. minucie i 5. doliczonej do drugiej odsłony. Od 30 września lepiej punktuje tylko Jastrząb (13 punktów w 5 meczach). Bezpośrednie starcie, które już jutro, zapowiada się bardzo ciekawie.

Klasyfikacja strzelców: zobacz