Strzelcy w 10. kolejce Klasy A

W 10. serii spotkań padły 32 bramki.

Nim przejdziemy do wydarzeń z ostatniego weekendu, to mecz 9. kolejki z 16 października Naprzód Lipiny – Gwiazda (na boisku 0-1) został zweryfikowany walkowerem 0-3 za grę nieuprawnionego zawodnika u gospodarzy.

10. kolejka „Serie A” to przede wszystkim hit rundy jesiennej Uranii z Orłem. Po 8 seriach oba zespoły praktycznie rozstawiały rywali po kątach, mając komplet punktów. W 9. kolejce przyszła pierwsza strata „oczek” – Urania zanotowała remis, a Orzeł porażkę. W bezpośrednim pojedynku na prowadzenie wyszli gospodarze (9. trafienie Dawida Henisza). Później do głosu doszli podopieczni Damiana Krajanowskiego i do przerwy prowadzili 2-1 (5. gol Dominika Piechy). W drugiej odsłonie Urania odwróciła losy spotkania – 2 bramki Bartosza Nowakowskiego (10. i 11. w sezonie) przedzielone bramką Dawida Ogińskiego (6. w sezonie).

Już tylko 2 punkty za Orłem znajduje się w tabeli Kamionka. Do przerwy mikołowianie przegrywali z Józefką 0-1. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Przemysław Dziura (8. bramka), z tuż przed zakończeniem meczu za sprawą Michała Szymakowskiego (4. bramka) Kamionka sięgnęła po 3 punkty.

Trzy rudzkie ekipy – Gwiazda, Jastrząb i Wawel – zagrały w tej kolejce na remis 2-2. Gwiazda podzieliła się punktami w bezpośrednim meczu z Jastrzębiem (8. gol Daniela Jagodzińskiego) i zapunktowała po raz pierwszy w tym sezonie w derbach. Z kolei Wawel po świetnym początku (2-0, 4. gol Igora Chudzińskiego) zremisował z Hetmanem 2-2. Dla gości był to 5. mecz z rzędu bez kompletu punktów (2 remisy i 3 porażki).

Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotował Górnik Wesoła. Zespół z Mysłowic pokonał Grunwald 2-0. Być może miejscowym 3 zdobyte punkty dadzą pozytywnego „kopa”. Przekonamy się w najbliższej kolejce, w której zmierzą się w Lipinach z sąsiadem w tabeli Naprzodem o przysłowiowe „6 punktów”.

UKS Szopienice pokonał 5-1 Naprzód. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Kamil Szolke.

W derbach Chorzowa wynik był rozstrzygnięty już do przerwy, a nawet wcześniej. Stadion prowadził po pierwszych 45 minutach z UKS-em Ruchem 7-0 (podwójną zdobycz zanotował Mateusz Słupek) i takim wynikiem zakończył się mecz. Stadion zdobył 8 punktów w 4 ostatnich meczach (2 zwycięstwa i 2 remisy).

Klasyfikacja strzelców: zobacz