Strzelcy w 1. kolejce Klasy A

Na inaugurację Klasy A padło 29 bramek.

Pierwszym liderem została Józefka Chorzów, która pokonała 5-1 UKS Szopienice. Goście kończyli mecz w „9” (czerwone w 62. i 80. minucie), ale nim zaczęli się osłabiać przegrywali już 1-4. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Karol Nowakowski.

Trzy mecze zakończyły się wynikiem 4-0. Zespół Gwiazdy po wzmocnieniach niespodziewanie przegrał w takim stosunku z Hetmanem. Hat tricka dla gości ustrzelił nowy nabytek Daniel Ostaszewski (podobno znany influencer), zostając pierwszym i samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Z kolei w meczu Wawelu z Kamionką dwa gole dla zespołu z Wirku strzelił Dawid Ogiński, w poprzednim sezonie trafiający jeszcze dla Uranii Ruda Śląska (9 goli). Debiut nowego trenera, Krzysztofa Szybieloka, który zamienił Siemianowice Śląskie na Mikołów, okazał się nieudany. Natomiast derby Chorzowa wygrało Wyzwolenie, beniaminek Klasy A. Dwa razy do siatki trafił Wojciech Krotofil.

Spadkowicze z Klasy Okręgowej w premierowej kolejce zdobyli tylko po punkcie. Siemianowiczanka zremisowała z MK 1-1. W meczu Naprzodu ze Slavią kibice oglądali 6 bramek i zmieniający się wynik – rudzianie prowadzili 2-0, później w 17 minut gospodarze wyszli na prowadzenie, a w ostatnim kwadransie Slavia doprowadziła do wyrównania. Dwa gole dla miejscowych zdobył Robert Pleszak, a dla przeciwników Kordian Rusz.

W derbach Rudy Śląskiej lepszy okazał się Jastrząb i było to trzecie kolejne zwycięstwo zespołu z Bielszowic z Grunwaldem. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił wracający po 23 latach do zespołu Sebastian Gielza. Dla halembian jedyne trafienie zaliczył debiutujący Japończyk Kaito Sato.

Klasyfikacja strzelców: zobacz