Grunwald Ruda Śląska 1-3 Przyszłość Ciochowice (0-1)

1-3 Góra, 86 min

GRUNWALD:
Pietrzyk   (46. Lomania)   –   Sobstyl,   Wadas,   Kalemba,   Wojtaczka     (46. P. Rostek) – Nocoń, D. Skorupa, Bernacki, Tałady (70. Ociepka) – Kozłowski, Ociepka (46. Hanke)

Trener: Grzegorz KAPICA

W pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym rozegranym na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu Grunwald uległ zespołowi Klasy Okręgowej grupy Bytom-Zabrze, Przyszłości Ciochowice, 1-3.

Trener Grzegorz Kapica nie miał w sobotę łatwego zadania. Z różnych przyczyn nie zagrali zawodnicy, którzy stanowili o sile zespołu jesienią (Michał Kowalczyk, Jakub Kubica, Krzysztof Maciaszek, Dawid Ogłoza czy Kamil Skorupa). Średnia wieku pierwszej jedenastki „Zielonych”, którą zasilili juniorzy, wynosiła 18,72 lat.

Mogło rozpocząć się znakomicie dla halembian. W 3. minucie Dawid Skorupa uderzył z dystansu i trafił w poprzeczkę. Goście otworzyli wynik spotkania w 12. minucie. Obchodzący 20. urodziny Patryk Sobstyl zagrał niedokładnie do stopera Jakuba Kalemby i z błędu skorzystał zawodnik Przyszłości, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Patrykowi Pietrzykowi. W I połowie goście mieli kilka szans bramkowych, ale ich nie wykorzystali i wynik 0-1 utrzymał się do przerwy. W drugiej odsłonie Przyszłość miała kolejne okazje, jednak na przeszkodzie stawał Eryk Lomania. W ostatnim kwadransie rywale zdobyli dwie bramki, przedzielone golem Oliwiera Ociepki, który na dwa razy pokonał golkipera z Ciochowic.