Piłkarska jesień dobiegła końca

Zawodnicy I zespołu Grunwaldu zakończyli dzisiaj rok 2022.

Ostatni mecz ligowy w tym roku „Zieloni” rozegrali 12 listopada, a później rozpoczął się okres roztrenowania. Intensywność treningów była już znacznie mniejsza niż miało to miejsce w trakcie sezonu. Ostatni trening odbył się na orliku, a następnie w kawiarni klubowej podsumowano rundę jesienną. Frekwencja nie była 100-procentowa, gdyż m.in. Yu Ito i Koki Togitani wrócili już wcześniej do Japonii.

Rundę podsumował najpierw trener Grzegorza Kapica, a następnie prezes Teodor Wawoczny. A jaka to była runda? Można ją określić powiedzeniem – „z piekła do nieba”. Początek przygotowań to 3 zawodników na treningu, a w dalszej części było niewiele lepiej. Ponadto halembianie nie rozegrali żadnej gry sparingowej. Na kilka dni przed inauguracją sezonu „Zieloni” nie mieli zespołu, jednak działacze „stanęli na głowie” i drużyna wystartowała. Niektórzy zawodnicy spotkali się po raz pierwszy w szatni tuż przed meczem 1. kolejki. O dziwo zespół w pierwszej części rundy niejednokrotnie lepiej grał niż pokazywały to wyniki. Na pewno wpływ miała wąska ławka rezerwowych (lub jej brak w kilku meczach). Podopieczni Grzegorza Kapicy złapali rytm i w 8 ostatnich meczach (już w szerszym składzie) zanotowali 6 zwycięstw, wieńcząc koniec rundy wygraną z niepokonanym liderem.

Po zakończeniu zawodnicy w dobrych humorach udali się do domów. Kolejny trening, pierwszy w 2023 roku, zaplanowany został na 9 stycznia.