Krzyżak „Cebula”

Kamionka Mikołów 0-2 Grunwald Ruda Śląska (0-0)

0-1 Cebulak, 51 min
0-2 Siliuk, 90 min

Gul – Nocoń, Wadas, Szczygieł, Rostek – Zawodnik testowany, Malik, Różycki, Cebulak – Honda, Siliuk
Rezerwa: Lomania
Trener: Grzegorz KAPICA

W niedzielnym sparingu na sztucznym boisku w Katowicach Kostuchnie Grunwald pokonał ligowego rywala, Kamionkę Mikołów, 2-0. „Zieloni” przystąpili do meczu, podobnie jak w lidze, w okrojonym składzie.

Początek meczu to okazja Kenty Hondy, ale niewykorzystana. W 19. minucie Kamionka była bliska objęcia prowadzenia. Po strzale jednego z zawodników piłka po rykoszecie od obrońców przeszła obok słupka. Kilka minut później zawodnik gospodarzy otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam uderzył obok krótszego słupka. W 31. minucie halembianie mieli okazję, gdy Jakub Cebulak z lewej strony zszedł do środka i uderzył po długim rogu obok bramki. Po sześciu minutach „Cebul” miał jeszcze lepszą sytuację, ale zamykając akcję trafił w słupek. Minutę przed przerwą ciekawym strzałem zza pola karnego nad poprzeczką popisał się Paweł Rostek.
To, co stało się kilka minut po przerwie (gol z serii „stadiony świata”), tego nie widzieli nawet najstarsi górale. Mateusz Malik wypuścił na lewej stronie Jakuba Cebulaka, który tuż przed linią końcową uderzył piłkę „krzyżakiem”, a ta wpadła pod poprzeczkę nad brakarzem zatrzymując się w siatce. W 58. minucie strzał zawodnika Kamionki minął poprzeczkę. 20 minut przed końcem meczu bramkarz Grunwaldu wdał się w drybling w polu karnym, ale na szczęście skończyło się na nieudanych próbach zespołu z Mikołowa i rzucie rożnym. W 80. minucie powinno być 2-0. Piłka chodziła jak po sznurku – przez środek na skrzydło, Jakub Cebulak zagrał z „klepki” z Mateuszem Malikiem, następnie odegrał w środku pola karnego, „Malina” zwabił obrońcę i wyłożył piłkę do praktycznie pustej bramki, a Zawodnik testowany trafił w poprzeczkę. Wygraną „Zieloni” przypieczętowali w 90. minucie. Sergii Siliuk precyzyjnie uderzył sprzed pola karnego i sędzia nie wznawiał już gry.

Notował oraz zdjęcia: sw_franek