Idealny remis

W sobotę, po 7 porażkach z rzędu, „Zieloni” w końcu sięgnęli po trzy „oczka”. Zwycięstwo wywalczyli w prestiżowym meczu, jakim są derby.

Spotkanie miało dwie różne połowy – w pierwszej mecz zdominowała Slavia i co rusz kibice łapali się za głowy wobec niewykorzystanych okazji. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się jednak bez bramek, Slavia zdobyła gola do szatni. Po przerwie halembianie wyszli całkowicie odmienieni. Zagrali z ikrą, jakiej brakowało w pierwszej odsłonie. Atakowali, strzelali (czego brakowało w pierwszych 45 minutach) i bramkarz Slavii co chwilę był angażowany. Kapitalne ostatnie 30 minut podopiecznych Grzegorza Kapicy dało trzy trafienia i zasłużoną radość ze zwycięstwa. Tym samym Grunwald udanie zrewanżował się za porażkę z rundy jesiennej, kiedy prowadząc do przerwy …1-0 na własne życzenie przegrał 1-2.

W porównaniu z poprzednimi meczami Klasy Okręgowej do składu Grunwaldu wrócili bramkarz Patryk Pietrzyk (nie grał od 9 kwietnia od czasu urazu szczęki) i pomocnik Michał Kowalczyk. Co ciekawe, golkiper „Zielonych” 4 razy zagrał w rundzie wiosennej i Grunwald… aż 3 razy wygrał.

Po zwycięstwie sytuacja Grunwaldu w tabeli nie zmieniła się, bowiem swoje mecze wygrały zespoły z Kromołowa i Będzina. Właśnie Grodziec zbliżył się do Slavii tylko na 4 punkty. Na dzień dzisiejszy spadają 4 ostatnie drużyny (miejsca te zajmują Ostoja, Grunwald, Źródło i Grodziec), a 5. od końca Slavia nie może czuć się bezpiecznie. W IV lidze na miejscu barażowym jest bowiem drużyna z Podokręgu Sosnowiec, Przemsza Siewierz (zagrałaby o utrzymanie z Unią Książenice). W przypadku spadku z III ligi klubu ze Śląskiego ZPN (np. Odry Wodzisław Śląski), zespoły z 14. miejsc z IV ligi grupy 1 i 2 nie zagrają barażów, a spadną bezpośrednio do Klasy Okręgowej – Przemsza do grupy Katowice-Sosnowiec, a Unia do grupy Racibórz-Rybnik.

Sobotnie spotkanie Grunwaldu ze Slavią było 14. meczem obu zespołów w historii. Bilans dotychczasowych meczów jest na idealny remis – oba zespoły zanotowały po 5 zwycięstw, a 4 razy dzieliły się punktami, bramki 27-27.