345 minut bez straty gola z akcji

W sobotę Grunwald uległ liderowi, Sparcie Katowice 1-6 (Sparta wprawdzie przegrała bezpośredni mecz z AKS-em Mikołów, ale przy jednym jak na razie bezpośrednim rozegranym meczu jest wyżej w tabeli ze względu na lepszy stosunek bramkowy – 43 do 37).

Był to jeden z nielicznych meczów w tym sezonie, gdzie przeciwnik wyraźnie dominował i efektem jego wysokie zwycięstwo. W zespole gości doświadczenia i jakości nie brakowało. Choćby pierwszy z brzegu Sebastian Gielza, mający za sobą halembską przeszłość (w latach 2002-2004 55 meczów i 31 bramek w I zespole Grunwaldu w IV lidze) i grę w wyższych ligach. Trzeba dodać, że w pierwszej jedenastce zespołu Michała Szyguły 9 zawodników (3 z 2001 rocznika, 2 z 2002, 2 z 2003 i 2 z 2004) było młodszych od najmłodszego zawodnika Sparty (z rocznika 2000) – średnia wieku Grunwaldu to 20,36, a Sparty 28,18. Odpowiednio wzmocniona i co za tym idzie szersza kadra Grunwaldu jest w stanie powalczyć skutecznie w każdym meczu rundy wiosennej, gdzie do rozegrania będzie aż 17 spotkań i sporo punktów do zgarnięcia. Nie należy zapominać, że w rundzie jesiennej pozostały jeszcze trzy mecze i szansa na kolejne „oczka”, a każdy jest w przypadku halembian, jak na wagę złota.

Co ciekawe, Grunwald po raz pierwszy od prawie 4 meczów stracił gola z akcji. Zaczęło się od Czeladzi. W 29. minucie padła ostatnia bramka z akcji (na 0-4). W II połowie CKS zdobył gola z karnego (1-1 w drugiej odsłonie). W kolejnym spotkaniu Slavia obie bramki zdobyła z karnego i wolnego (1-2), Tęcza z karnego (1-1) i Imielin z wolnego (1-1). Dopiero gol Kamila Witkowskiego (i to jaki) w 14. minucie przełamał tę serię. W sumie uzbierało się 345 minut bez straty gola z akcji.

Sobotni mecz Grunwaldu ze Spartą był 5. meczem obu zespołów w historii – 3 zwycięstwa ma na koncie Sparta, 1 zwycięstwo Grunwald, a 1 mecz zakończył się remisem.

Sezon 2016/2017
12.11.2016 Sparta Katowice – Grunwald 0-0

10.06.2017 Grunwald – Sparta Katowice 3-2 (2-1)
1-0 Dreszer, 10 min – po podaniu Kowalskiego
1-1 K. Michalski, 12 min (głową) – po dośrodkowaniu Todorskiego
2-1 Spalony, 14 min – po podaniu Kowalskiego
2-2 K. Michalski, 68 min – po podaniu Zawartki
3-2 Dreszer, 82 min – po podaniu Wojtaczki

Sezon 2017/2018
30.09.2017 Grunwald – Sparta Katowice 0-6 (0-2)
0-1 Wawrzyńczok, 32 min
0-2 Kawulka, 44 min – dobitka po strzale K. Michalskiego
0-3 K. Michalski, 48 min – po podaniu głową Wawrzyńczoka
0-4 Kawulka, 57 min – po podaniu K. Michalskiego
0-5 Adamczyk, 76 min – po podaniu Todorskiego
0-6 K. Michalski, 85 min – po podaniu Adamczyka

01.05.2018 Sparta Katowice – Grunwald 3-1 (2-0)
1-0 Todorski, 11 min (głową) – po dośrodkowaniu Wawrzyńczoka z rogu
2-0 Wawrzyńczok, 30 min – po podaniu Kawulki
3-0 Kawulka, 76 min – po podaniu Wawrzyńczoka
3-1 Spalony, 78 min – po zbyt lekkim zgraniu piłki głową Sarzały do bramkarza (zagranie Babisza)