Kadra Grunwaldu w rundzie wiosennej 2023

Kenta Honda i Mateusz Malik dołączyli w przerwie zimowej do kadry I zespołu Grunwaldu. Obaj mieli już możliwość zaprezentowania się w sobotę na inaugurację rundy wiosennej. Wkrótce do kadry meczowej dołączy także doświadczony Mariusz Banaś. W jego przypadku „Zieloni” czekają na certyfikat z Niemiec (ostatnio grał w FC Busenbach 1920 e.V.).

Z zespołu ubyli Koki Togitani (II-ligowy GKS Jastrzębie – ze względów formalnych czeka jeszcze na debiut) oraz zawodnicy, którzy na początku rundy jesiennej zaprzestali treningów – Sebastian Górski, Mateusz Hanke, Łukasz Paszek i Oskar Radkiewcz – ostatecznie bramkarz zakotwiczył w KS Preczów (sosnowiecka Klasa A).

Kenta Honda (na zdjęciu z lewej; ostatnio japońskie FC Svabo) pojawił się w miejsce Kokiego Togitaniego. Już pierwsze sparingi pokazały, że to zawodnik o innej charakterystyce niż jego młodszy, wyjątkowo uzdolniony kolega. Wprawdzie Kenta nie wykorzystał w Lipinach kilku okazji, ale trzeba przyznać, że łatwo dochodzi do dobrych sytuacji. Przy zachowaniu zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych powinien niebawem „zaskoczyć”.

Mateusz Malik (na zdjęciu z prawej) powrócił zza granicy i wznowił treningi w Grunwaldzie. „Malina” grać potrafi, co już nie raz pokazał. W Lipinach był bliski dwukrotnie gola. Najpierw głową strzelił nad bramką po rzucie rożnym, a później po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę i Łukasz Szczygieł dopełnił formalności.

KADRA GRUNWALDU

BRAMKARZE:
Gul Piotr (2003)
Lomania Eryk (2003)

OBROŃCY, POMOCNICY I NAPASTNICY:
Bratek Jacek (1975)
Cebulak Jakub (2005)
Honda Kenta (1999 – Japonia)
Ito Yu (1995 – Japonia)
Jankowski Wojciech (1992)
Kozłowski Jakub (2002)
Malik Mateusz (2000)