Intensywna sobota Żaków

Za rocznikami 2009, 2010 i 2011 intensywna sportowa sobota – część zawodników udała się do Katowic (na 9:00), gdzie na boisku „Rapid” odbył się 11. turniej Ligi Żaków w tym sezonie, a część zagrała sparing w Bielszowicach (o 11:00).

Ze względu na to, że większość zawodników rocznika 2009 przystępowała w niedzielę do Komunii Świętej, to nie mogli oni tym razem brać udziału ani w turnieju, ani w sparingu.

Rywalami Grunwaldu w Katowicach były zespoły Pogoni Ruda Śląska, która zagrała w miejsce ŚTS Katowice oraz Akademii Champions Katowice (gospodarz) i Unii Kosztowy. Nasz zespół złożony w większości z roczników 2010 i 2011 walczył bardzo dzielnie, za co należą się chłopcom słowa uznania.

Wyniki turnieju:
Grunwald – Pogoń Ruda Śląska 2-3 (K.Kołacz, J.Wawro)
Grunwald – Akademia Champions Katowice 5-3 (K.Kołacz 3, B.Adamczyk, J.Wawro)
Grunwald – Unia Kosztowy 0-10
Zdecydowany prym w zawodach wiedli zawodnicy Unii, którzy odprawili wszystkie drużyny z wynikiem dwucyfrowym.

Pozostali chłopcy Grunwaldu udali się do Bielszowic, gdzie o godz 11:00 rozegrali sparing z miejscowym Jastrzębiem. Mecz zakończył się wynikiem 12-6 dla gospodarzy. Gole dla naszego zespołu zdobyli: B.Gawenda 3, F.Pytka 2, I.Dera. Tu również trzeba powiedzieć kilka ciepłych słów o naszych zawodnikach w większości młodszych od kolegów z Bielszowic. Wszystkim towarzyszyły spore emocje, które na początku meczu lekko przeszkadzały, ale z upływem czasu było coraz lepiej i nasza drużyna była co najmniej równorzędnym przeciwnikiem dla miejscowych.