4. miejsce rocznika 2009 w Zakopanem

Od 14 do 17 sierpnia rocznik 2009 Grunwaldu przebywał w Zakopanem, gdzie wziął udział w turnieju piłkarskim „O Puchar Lata”.
 
Pierwszego dnia podopieczni Ireneusza Adamczyka po przybyciu do Zakopanego m.in. rozprostowali kości spacerując przy pięknych krajobrazach i oglądając wieczorem mecz o Superpuchar Europy Liverpool – Chelsea.
 
Drugiego dnia o poranku rozpoczęły się piłkarskie zmagania. W grupie eliminacyjnej „Zieloni” stoczyli cztery pojedynki – trzy wygrywając i doznając jednej porażki. Wyniki te dały 2. miejsce i prawo gry w fazie finałowej.
Wyniki meczów:
Grunwald – MKS Pogoń Siedlce 4-1 (Gans 2, Kołacz, Myśliwczyk)
Grunwald – Trendów Dywity 2-0 (Gans 2)
Grunwald – JTS Jawor 3-2 (Gans 2, Myśliwczyk)
Grunwald – SEMP Pogoń Siedlce 1-2 (Gans)
Po rozgrywkach halembianie udali się na Gubałówkę, aby podziwiać piękne widoki Tatr. Dzień zakończyli zabawą i śpiewem przy ognisku.
 
Trzeciego dnia odbyła się faza finałowa. Spotkania toczyły się w dwóch grupach po trzy drużyny. Po dwie drużyny z każdej grupy wchodziły do półfinałów. W pierwszym meczu Grunwald wygrał 2-1 z MKS Pogoń Siedlce, co przy innych wynikach w grupie zapewniło awans „Zielonym” do półfinału. Obie bramki strzelił Dominik Gans. Drugi mecz grupowy zakończył się porażką z SEMP Siedlce 1-2 i awans nastąpił z drugiego miejsca. Tam los skojarzył Grunwald z gospodarzami, KS Zakopane. Miejscowi okazali się lepsi i wygrali 3-0. Mecz o 3. miejsce dostarczył wszystkim mnóstwo emocji. Rywale, SEMP II Siedlce, prowadził 1-0, ale nasi chłopcy odwrócili losy spotkania i po bramkach Bartosza Adamczyka i Dominika Gansa prowadzili 2-1, aby w ostatniej minucie stracić bramkę na 2-2. W karnych długo nie można było wyłonić zwycięzcy. Strzegący bramki Grunwaldu Olaf Wiciok kilka razy był blisko złapania piłki, lecz trochę brakowało i ostatecznie rywale wygrali 8-7. W całym turnieju, gdzie uczestniczyło 10 ekip z różnych regionów kraju, Grunwald wywalczył 4. miejsce. Najlepszym zawodnikiem Grunwaldu został Dominik Gans, ale wszyscy zasłużyli na pochwały. Popołudnie chłopcy spędzili na basenach termalnych w Szaflarach. Wieczorem odbył się turniej tenisa stołowego, gdzie bezkonkurencyjny okazał się Daniel Piecuch. Później nastąpiło podsumowanie wyjazdu z wręczeniem nagród każdemu zawodnikowi.
 
Czwartego dnia zawodnicy powrócili do Halemby i spod stadionu Grunwaldu rozjechali się do domów.
 

 

 

 

 

 

 

 


 
źródło: Facebook rocznika 2009
 

Archiwum

Kategorie