Certyfikacja PZPN – Grunwald aplikował o srebrną gwiazdkę

23 kwietnia rozpoczął się Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich z całej Polski – innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Kluby szkolące dzieci w kategorii wiekowej z przedziału U-6 do U-13 (w obecnym sezonie od rocznika 2014 do 2007) mogły aplikować o przyznanie złotej, srebrnej lub brązowej gwiazdki.
 
Fundamentalnymi założeniami programu są: podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego, stałe wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu, podnoszenie kompetencji fachowców dbających o sportowy i społeczny rozwój piłkarzy oraz weryfikacja szkółek piłkarskich. Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. Z kolei szkółka zyska przewagę rynkową poprzez prestiżowe wyróżnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej.
 
W Program Certyfikacji zaangażował się polski rząd. Dzięki temu Ministerstwo Sportu i Turystyki przez trzy lata wesprze szkółki piłkarskie i ich oddziały, które uzyskają certyfikat, łączną kwotą 130 mln zł (35 mln zł w 2020 roku, 45 mln zł w 2021 roku, 50 mln zł w 2022 roku). Pieniądze te będzie można przeznaczyć na: wynagrodzenie trenerów, podwyższanie ich kwalifikacji i wynajem obiektów sportowych.
 
– Szczęściu trzeba pomóc w sposób profesjonalny. Sądzimy, że we współpracy z PZPN, stworzymy wielką machinę szkoleniową. Robimy ważny krok. Za 10-15 lat chcemy spełniać nasze marzenia w Lidze Mistrzów i w mistrzostwach świata oraz Europy – mówi Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
 
Z całej Polski spłynęło 1198 zgłoszeń, a 132 pochodziły od szkółek z województwa śląskiego. Po weryfikacji 118 zostało zaakceptowanych, a następnie przyjętych do programu. Szkółki te pozostają w grze o Certyfikat PZPN na deklarowanym poziomie: 69 stara się o brązową gwiazdkę, 29 o srebrną (w tym Grunwald), a 20 o złotą.
 
>> Pełna lista szkółek z województwa śląskiego zakwalifikowanych do programu
 
Rodzice lub opiekuni prawni dzieci, które uczestniczą w jednostkach treningowych, proszeni są o dokonanie następujących czynności:
 
1) zarejestrowanie dziecka jako zawodnika na portalu Łączy Nas Piłka


 
 
 
2) złożenie wniosku o potwierdzenia zawodnika w szkółce piłkarskiej


 

Archiwum

Kategorie