Wygrana juniorów w Katowicach: Gieksa – Grunwald 0-2

IV liga Juniorów Młodszych (B1 – 2001): 2. kolejka

GKS Gieksa Katowice – Grunwald 0-2 (0-1)
0-1 K.Skorupa, 36 min. – po podaniu M.Podlachy
0-2 K.Buczkiewicz, 46 min. – po podaniu P.Szulika

Ł.Kurpas – D.Chmielarski, J.Wojtaczka (41. K.Aruczan), D.Olbryś, R.Burdzik (kpt) – B.Kopiczko, Sz.Łuczak, M.Podlacha, K.Skorupa (41. M.Wójcik) – P.Szulik, K.Buczkiewicz
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

W swoim drugim meczu ligowym juniorzy Grunwaldu w pełni zrehabilitowali się za mecz w Chorzowie i wygrali w Katowicach z Gieksą 2-0. Pomimo braku paru zawodników (występ w meczu seniorów lub choroba) podopieczni trenera Dariusza Czecha dominowali na boisku przez większą część meczu, jednak piłka zatrzepotała w siatce dopiero pod koniec 1. połowy. M.Podlacha podał w okolice pola karnego do K.Skorupy, a ten precyzyjnym uderzeniem tuż przy dalszym słupku dał zielonym prowadzenie. Gospodarze na poważnie zagrozili bramce Ł.Kurpasa tylko raz, kiedy jeden z katowiczan z bliska główkował obok słupka.
Po przerwie dobra gra halembian szybko zamieniła się w dwubramkowe prowadzenie. Piłkę zagraną wzdłuż bramki przez P.Szulika posłał z bliska do siatki K.Buczkiewicz i można by rzec, że było „po herbacie”. Juniorzy Grunwaldu kontrolowali wydarzenia na boisku już do końca meczu i podobnie jak w pierwszej połowie, tak w drugiej miejscowi zagrozili bramce Ł.Kurpasa tylko raz, ale bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Nawet w końcówce, kiedy to dopiero co powracający po kontuzji K.Aruczan przezornie zszedł z boiska, a obie zmiany zostały wykorzystane w przerwie, zieloni nie dali gospodarzom dojść do głosu i spokojnie dowieźli wynik do końca.
W czasie Świąt juniorzy pauzują i na boisko powrócą dopiero w kolejny weekend, kiedy to w derbach miasta podejmą Pogoń.