Sędziowie omawiają zmiany w przepisach

Na progu nowego sezonu pojawiło się sporo zmian w przepisach. Warto się z nimi zapoznać.

Jak rozpocząć grę od bramki? Kiedy zagranie piłki ręką jest przewinieniem, a kiedy nie? Jak należy wykonywać rzuty wolne i rzuty karne? W którym miejscu zawodnik musi opuszczać boisko? Czy zawodnikowi drużyny atakującej wolno stać w murze zespołu, który się broni? Co daje drużynie wygranie przez kapitana losowania przed meczem? Jak wykonany będzie rzut sędziowski? To tylko niektóre pytania, na które trzeba znać odpowiedź przed pierwszym gwizdkiem.

Najważniejsze zmiany w przepisach piłki nożnej, obowiązujące we wszystkich rozgrywkach od lipca 2019, przedstawiają należący do grona najlepszych polskich sędziów: Paweł Gil, Tomasz Kwiatkowski, Szymon Marciniak, Tomasz Musiał i Paweł Raczkowski. Zobaczcie specjalnie wydanie odcinka „VARto wiedzieć”.

źródło: slzpn.katowice.pl