Ruch II Chorzów nie zagra w Klasie Okręgowej

Wszystko wskazuje na to, że niedługi był pobyt Pogoni Ruda Śląska w Klasie A.

Ruch Chorzów ogłosił na oficjalnej stronie, że nie zgłosi drużyny rezerw do rozgrywek Klasy Okręgowej w sezonie 2017/2018. Co to oznacza? Utrzymanie zapewni sobie najwyżej sklasyfikowany spadkowicz Klasy Okręgowej z sezonu 2016/2017, czyli właśnie Pogoń, która w sobotę po spadku Slavii Ruda Śląska pożegnała się z tą klasą rozgrywkową.

Jeśli powyższe doniesienia się potwierdzą (do Śląskiego ZPN dotrze oficjalne pismo), to Ruda Śląska będzie miała aż 5 przedstawicieli w „okręgówce”.

Oto, co powiedział Grzegorz Kapica, dyrektor sportowy Ruchu (za: ruchchorzow.com.pl):
– W poprzednim sezonie nasza druga drużyna oparta była na juniorach. Teraz wielu z nich trenuje już z pierwszym zespołem. Poza tym chcemy mocniej postawić na zespół juniorów starszych i powalczyć o awans do Centralnej Ligi Juniorów. W tych rozgrywkach widzimy większą szansę na rozwijanie umiejętności zawodników niż w seniorskiej klasie okręgowej, w której miałyby występować rezerwy.
Zawodnicy rezerw, którzy skończyli wiek juniora, a nie znaleźli miejsca w pierwszej drużynie, otrzymają wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów lub będą wypożyczani. Natomiast dotychczasowy trener naszej „dwójki” Mateusz Sobota wejdzie w skład sztabu szkoleniowego zespołu juniorów starszych.