Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

Zapraszamy na treningi I zespołu
i drużyn młodzieżowych

=> KONTAKT <=

Osób on-line: 19

Najbliższe mecze

23 września (sobota) godz. 10:30 - Młodzik Mł. 2012
Podlesianka Katowice 2-1 GRUNWALD
 
23 września (sobota) godz. 16:30 - I zespół
MK Górnik Katowice 2-4 GRUNWALD
 
 
24 września (niedziela) godz. 14:30 - Żaki Mł. 2016
Turniej w Nowym Bytomiu (Football-on): AKS Mikołów, Tygryski Świętochłowice, GRUNWALD
 
 
28 września (czwartek) godz. 17:00 - Orlik 2013
GRUNWALD - Champions Katowice
 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum

6. kolejka (23-24 września)

Sobota, 11:00
Slavia Ruda Śląska – Kamionka Mikołów 4 - 0
1-0 Skut, 42 min
2-0 Witor, 74 min
3-0 Barteczko, 77 min
4-0 Barteczko, 79 min (karny)


Naprzód Lipiny – Gwiazda Ruda Śląska 2 - 1
1-0 Pleszak, 17 min (karny)
1-1 Kowalczyk, 31 min
2-1 Kwas, 39 min


Sobota, 16:00
AP Wyzwolenie Chorzów – Wawel Wirek 1 - 4
0-1 Ogiński, 3 min
0-2 Sprus, 33 min
0-3 Magiera, 50 min
1-3 Tajnert, 67 min
1-4 Sprus, 87 min


Sobota, 16:30
MK Górnik KatowiceGrunwald Ruda Śląska 2 - 4
1-0 Bąk, 5 min
1-1 Rostek, 33 min
1-2 Kozłowski, 41 min
2-2 Shamrai, 61 min
2-3 Stawowy, 70 min
2-4 Aono, 90+1 min


Niedziela, 14:00
Stadion Śląski Chorzów – Jastrząb Bielszowice 1 - 3
0-1 Mzyk, 17 min
0-2 Gosz, 53 min
0-3 Zygmunt, 78 min
1-3 Kępczyński, 90 min


Niedziela, 16:00
MKS Siemianowiczanka – Józefka Chorzów 5 - 2
1-0 Wojt, 25 min
2-0 Mieszczak, 26 min
2-1 Swoboda, 29 min
3-1 Bocek, 34 min
3-2 Swoboda, 57 min
4-2 Kiecal, 86 min
5-2 Jastrzębski, 88 min



Hetman 22 Katowice - pauzuje

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 MKS Siemianowiczanka 6 16
2 Slavia Ruda Śląska 6 14
3 Jastrząb Bielszowice 6 13
4 Wawel Wirek 5 12
5 MK Górnik Katowice 5 8
6 Naprzód Lipiny 6 8
7 Grunwald Ruda Śląska 5 7
8 AP Wyzwolenie Chorzów 6 6
9 Gwiazda Ruda Śląska 6 6
10 Hetman 22 Katowice 5 5
11 Józefka Chorzów 5 5
12 Kamionka Mikołów 5 1
13 Stadion Śląski Chorzów 6 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 5 kolejkach:
(stan na 20 września)

8 - Rusz (Slavia)
 
7 - Mieszczak (+3, Siemianowiczanka)
 
5 - Ostaszewski (Hetman)
 
4 - Bocek (Siemianowiczanka)
     Gielza (+1, Jastrząb)
     Kowalczyk (+1, Gwiazda)
     Swoboda (+2, Józefka)
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3. i 4., 5.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
12.08 Strażak Mikołów (wyjazd) - PP       9-0 protokół i bramki
19.08 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)        1-2 protokół i bramki
27.08 Józefka Chorzów (dom)                 2-2 protokół i bramki
03.09 Wawel Wirek (wyjazd)                   1-4 protokół i bramki
06.09 Siemianowiczanka (wyjazd) - PP    3-3 protokół i bramki
09.09 Kamionka Mikołów (dom)              4-2 protokół i bramki
16.09 PAUZA
23.09 MK Górnik Katowice (wyjazd)        4-2 protokół i bramki
30.09 (sob. 11) Hetman 22 Katowice (dom)
07.10 (sob. 11) Slavia Ruda Śląska (wyjazd)
14.10 (sob. 11) AP Wyzwolenie Chorzów (dom)
21.10 (sob. 15) MKS Siemianowiczanka (wyjazd)
28.10 (sob. 11) Stadion Śląski Chorzów (dom)
04.11 (sob. 11) Naprzód Lipiny (wyjazd)
11.11 (sob. 11) Gwiazda Ruda Śląska (dom)

Bramki (12)

3 - Sato
3 - Stawowy +1
 
2 - Aono +1
 
1 - Gul
1 - Jankowski
1 - Kozłowski +1
1 - Rostek +1

Asysty (11)

3 - Jankowski +1
 
2 - Stawowy +1
 
1 - Aono +1
1 - Gazda
1 - Kozłowski
1 - Rostek
1 - Sato +1
1 - Wadas

1 - bez asysty