Karolina Koch sięgnęła po mistrzostwo Polski!

Wczoraj medale za mistrzostwo Polski odbierał Raków Częstochowa (sekcja męska). Jak wspominaliśmy, w sztabie medycznym zespołu jest Leszek Simiłowski, były bramkarz Grunwaldu. Z kolei dzisiaj mistrzostwo Polski wywalczył GKS Katowice (sekcja kobieca). Trenerem Gieksiarek jest Karolina Koch, wychowanka Grunwaldu, która zaczęła przygodę z piłką w wieku 8 lat. Dziewczyny trenował wówczas Ryszard Stondzik.

Karolina Koch to 9-krotna reprezentantka Polski. Na ekstraligowych boiskach grała w Golu Częstochowa, Czarnych Sosnowiec, 1. FC Katowice, Mitechu Żywiec, Górniku Łęczna i GKS-ie Katowice. Z zespołem z Katowic związana jest od 2017 roku. Najpierw jako piłkarka, a później jako trenerka, gdzie rozpoczynała jako asystentka Witolda Zająca. Samodzielnie objęła zespół w połowie marca 2022 roku i dziś świętuje historyczny sukces.

Co ciekawe, miłością do piłki zaraził ją wujek, były reprezentant Polski, mistrz Polski i król strzelców, Grzegorz Kapica, obecnie trener Grunwaldu.

W jednym z wywiadów dla portalu Łączy nas piłka Karolina powiedziała:
– Od dziecka byłam skazana na sport. Tata zapaśnik, mama gimnastyczka, jak mogłabym nie uprawiać sportu?

Wszystko zaczęło się w połowie lat 90. Kilkuletnia Karolina całe dnie spędzała grając w piłkę z kolegami, a wówczas spotkać biegającą za piłką dziewczynkę było naprawdę trudno. Karolina nic sobie z tego nie robiła, że wielu dziwiło się jej pasji. W weekendy babcia zabierała ją na mecze męskiego Grunwaldu Ruda Śląska, gdzie trenerem był wówczas Grzegorz Kapica, były reprezentant Polski i legenda Ruchu Chorzów, a prywatnie wujek Karoliny.
– To dzięki niemu wszystko się zaczęło – przyznaje Karolina. – Pewnego dnia wujek zadzwonił, że w Grunwaldzie zakładają drużynę kobiet, no i tak zostałam prawdziwą piłkarką.

Pani Trener, gratulujemy!

źródło: laczynaspilka.pl, gkskatowice.eu, własne