Za tydzień sparing z Uranią

O tydzień wcześniej rozpocznie zmagania sparingowe Grunwald.

W sobotę 10 lutego o godz. 15:00 halembianie rozegrają test-mecz z Uranią Ruda Śląska na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu.

Zespół Uranii po awansie z Klasy A jesienią spisywał się bardzo dobrze w rozgrywkach Klasy Okręgowej. Po 15 meczach zajmuje 4. miejsce (9 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki) ze stratą zaledwie 2 punktów do wicelidera. Przed Uranią otworzyła się realna szansa walki o awans do nowej V ligi, do której mogą załapać się nawet 3 lub 4 pierwsze zespoły. Po rundzie jesiennej nastąpiło jednak w Kochłowicach istne trzęsienie ziemi. W klubie nie ma już dotychczasowego Prezesa i duetu trenerów Marcin Molek – Michał Szyguła (nie tak dawno prowadził 3,5 roku Grunwald). Trener Molek w mediach społecznościowych dziękując klubowi za 1,5 roku pracy napomknął, że „na wiosnę Urania nie będzie tym zespołem, jaki kończył rundę jesienną”. W najbliższym czasie dowiemy się, jak kadrowo będą prezentowali się nasi sąsiedzi. Zadania prowadzenia wiosną Uranii podjął się dobrze znany w Halembie Jarosław Zajdel, który nie raz obserwował jesienią Grunwald z trybun.