Wypowiedzi trenerów po derbach Grunwald – Jastrząb

Artur Opeldus (trener Jastrzębia):
– Niestety, tak to jest. Niedawno Ruch Chorzów miał problemy w zespole, dzisiaj mieliśmy troszeczkę my. Trzech chłopaków grało z gorączką. Nie jest to wytłumaczenie, ale nie wyglądało to tak, jak powinno i wszyscy widzieli to wokoło. Dlatego 3 punkty zostają tutaj na Grunwaldzie. Mogę tylko podziękować chłopakom za walkę. Myślę, że w następnych meczach będziemy musieli się odbudować. Na pewno zeszło z nas ciśnienie, wiadomo, przyjechaliśmy tu jako lider. To też gdzieś mocno oddziałuje na chłopaków. Teraz to ciśnienie na pewno zejdzie, trzeba się mocno przygotować do następnego meczu i pokazać, że chcemy się liczyć w tym celu, który mamy.

Grzegorz Kapica (trener Grunwaldu):
– Derbowe spotkanie i mecz z liderem, to same plusy takiego spotkania. Zwycięstwo 1-0 to absolutny plus do drugiej potęgi. Fajny mecz, wiadomo, to jest Klasa A, więc zaangażowanie i chęć zwycięstwa z jednej i drugiej strony były widoczne na boisku. Ostra gra, ale w ramach przepisów, parę żółtych kartek w pełni zasłużonych dla obu zespołów. Fajne sobotnie przedpołudnie. Potwierdziło się dzisiaj, że kto strzeli pierwszy bramkę, ten wygra.

Rozmawiał: sw_franek

Foto: Basia