Usłyszane pod szatnią

Inaugurację rundy wiosennej Klasy A Grunwald rozpoczął z wysokiego „C”. Poniżej kilka wypowiedzi wprost spod szatni.

Po meczu trener Michał Szyguła powiedział:
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z gry i z wyniku. Powiedzieliśmy sobie przed meczem, żeby dobrze zacząć rundę i to się udało. Mam nadzieję, że dojedziemy tak do końca.

Dawid Ogłoza był w sobotę nie do zatrzymania dla obrońców gospodarzy. W 9 minut trafił trzykrotnie do siatki. Był to jego drugi hat trick w I zespole Grunwaldu, a pierwszy klasyczny.
– Cieszymy się z wygranej, to zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne. W I połowie zdobyłem klasycznego hat tricka i bardzo się z tego cieszę. Lecimy dalej.

Po sparingu ze Spartą Katowice trener Michał Szyguła do końca wahał się między Jakubem Kubicą i Mateuszem Malikiem w pierwszej jedenastce. Ostatecznie postawił na „Malinę”, który dobrą grę uwieńczył golem i asystą.
– Czułem się przede wszystkim bardzo dobrze. Był to mój pierwszy ligowy mecz od 4 lat i byłem bardzo bojowo nastawiony. Lubię się bojowo nastawiać z kolegami, nakręcać, to jest ważne. Wiem, że w takiej atmosferze i z takimi zawodnikami możemy dalej osiągnąć sukces – zrobić awans i nawet w okręgowej lidze też powalczyć o dobre miejsce w tabeli. Dzisiaj czułem się swobodnie. Jeszcze jak naprawdę dotrzemy się z kolegami, to wtedy będzie ogień, wtedy będzie się działo.