Trzy warianty zakończenia rozgrywek

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula poinformował, że śląskie kluby przychylają się do wariantu zakończenia rozgrywek z awansami i bez spadków.
 
Wczoraj odbyła się wideokonferencja Prezesa Śląskiego ZPN z Prezesami Podokręgów, której tematem były rozgrywki prowadzone przez Śląski Związek Piłki Nożnej w sezonie piłkarskim 2019/2020. Na podstawie przeprowadzonych konsultacji z klubami Śląskiego ZPN i pozostałymi 15 Związkami Wojewódzkimi, postanowiono na tym etapie nie kończyć sezonu piłkarskiego, a obecny czas wykorzystać w celu wypracowania wspólnego stanowiska przez wszystkie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej.
 
Rozpatrywano 3 warianty zakończenia rozgrywek:
1. Anulowanie rozgrywek,
2. Zakończenie rozgrywek z awansami i spadkami,
3. Zakończenie rozgrywek z awansami bez spadków.
 
Po analizie przeprowadzonych konsultacji – śląskie kluby przychylają się do wariantu nr 3. Śląski ZPN będzie rekomendował powyższy wariant na spotkaniach z pozostałymi Związkami Wojewódzkimi. Ostateczna decyzja w sprawie sposobu zakończenia rozgrywek zostanie podjęta na podstawie uchwały PZPN, w której mają zostać wprowadzone rozwiązania dotyczące wszystkich Związków Wojewódzkich.
 
Zarząd Śląskiego ZPN we współpracy z Komisją Rozgrywek wypracowuje rozwiązania, które w przypadku zakończenia rozgrywek pomogą klubom przygotować się do nowego sezonu.
 
źródło: slzpn.pl
 

Archiwum