Strzelcy w 21. kolejce Klasy Okręgowej

W 21. kolejce piłkarze Klasy Okręgowej grupy 1 zdobyli 22 bramki i jest to najgorszy wynik rundy wiosennej. Tak mało bramek padło jeszcze w kolejkach numer 9 i 15.

Lider klasyfikacji strzelców Przemysław Niewiedział dołożył kolejne trafienie (18. w sezonie), ale Pogoń Imielin, mimo prowadzenia do przerwy 1-0, przegrała prestiżowe starcie z Unią Kosztowy 1-2. Zwycięskiego gola dla Unii strzelił Maciej Wolny, 14. w rozgrywkach.

Urania, podobnie jak Pogoń, prowadziła po 45 minutach 1-0. W drugiej odsłonie goście z Pszczyny w ciągu kilku minut zdobyli dwie bramki, a ta zwycięska padła udziałem Michała Pruska – po raz 13. wpisał się na listę strzelców.

Lider tabeli, Podlesianka Katowice, wysoko pokonał trzeci AKS Mikołów (4-0). Hat trickiem popisał się Radosław Kaczmarczyk, który ma obecnie 12 bramek w dorobku.

W derbach Rudy Śląskiej Wawel wygrał z Pogonią 4-0, a dwa gole zdobył Mariusz Lux – 9. i 10. w sezonie.

Klasyfikacja strzelców: grupa 1