Slavia po raz 6.

Sobotnie derby Slavii z Grunwaldem zakończyły się wynikiem 4-0.

Zespół Slavii, który w poprzednim sezonie nieoczekiwanie spadł z Klasy Okręgowej z 12. miejsca, do obecnych rozgrywek przystąpił z szybkim planem powrotu. Na razie wszystko jest na dobrej drodze. Slavia jest w ścisłej czołówce ligi i jako jedyna nie przegrała jeszcze meczu. Ba, u siebie nie straciła nawet bramki, odprawiając kolejnych rywali z pokaźnym bagażem (7-0, 5-0, 4-0 i 4-0).

Tym razem podopieczni Grzegorza Kapicy nie odrobili strat, jak to miało miejsce w trzech ostatnich spotkaniach. Grając jednak dobrze tylko przez pierwsze siedem minut – do czasu kontuzji sędziego bocznego – i w osłabieniu, kiedy było już 3-0, nie można myśleć o korzystnym wyniku.

Grunwald przystąpił do meczu bez kontuzjowanych Łukasza Stawowego i Yu Ito. Brak popularnego „Kapy”, który nabawił się urazu w meczu z Hetmanem, był aż nadto widoczny. Jego miejsce na szpicy zajął Wojciech Jankowski. „Zieloni” wyszli na drugą połowę z postanowieniem zmniejszenia strat. Nieodpowiedzialne zachowanie „Jankesa”, który nie wiedząc czemu, w ciągu kilkunastu sekund zaczął krytykować sędziego, zniweczyły te plany. Tym samym powtórzył swój „wyczyn” z 24 sierpnia 2019 roku, kiedy w meczu z KS Górnik 09 Mysłowice w 78. minucie został ukarany dwoma „żółtkami” (przy prowadzeniu gospodarzy 4-3). Wówczas halembianie gonili od wyniku 0-3 i w osłabieniu przegrali 3-5. Wczoraj w Rudzie grając o jednego zawodnika mniej Grunwald zaprezentował się lepiej i naprawdę niewiele zabrakło, aby bramkarz Slavii został zmuszony do kapitulacji i zespół z Halemby zaliczył chociaż honorowe trafienie.

Sobotnie spotkanie Grunwaldu ze Slavią było 15. meczem obu zespołów w historii. Po raz 6. wygrała Slavia. Grunwald ma w dorobku 5 zwycięstw, a 4 razy zespoły podzieliły się punktami, bramki 31-27 dla Slavii.