Relacja na żywo z derbów Rudy Śląskiej

Slavia – Grunwald 1-3 (1-0)

KONIEC: 1-3 – derby dla Grunwaldu! Dwie różne połowy, po pierwszej Zieloni powinni przegrywać kilkoma bramkami, w drugiej zagrali o niebo lepiej i strzelili kilka bramek, brawo!

93 min strzał Ogłozy broni Latka

Sędzia doliczył 3 minuty

89 min strzał Witora na poprzeczkę przenosi Pietrzyk!

89 min strzał Bernackiego nad bramką, a mogło być po meczu

1-3 Ogłoza, 82 min – Nocoń ruszył z piłką i zagrał w pole karne do Ogłozy, który trafia po raz drugi!

80 min D. Skorupa wychodzi na wolne pole i w sytuacji sam na sam piłkę odbija Latka

78 min Togitani ukarany żółtą kartką

75 min za Brzostka wszedł Dragon

1-2 D. Skorupa, 73 min – Tałady wchodzi z lewej strony i wykłada do D. Skorupy, który z 16 metrów daje prowadzenie Grunwaldowi

73 min groźny strzał Luxa i kapitalnie odbija Pietrzyk

72 min Togitani sam na sam – odbija Latka, Togitani ponownie biegnie do piłki i zostaje trafiony w nogi i pada na boisko – gwizdek sędziego milczy

71 min kolejna okazja Grunwaldu – strzał Bernackiego odbija Latka

71 min Togitani sam na sam – odbija Latka

1-1 Ogłoza, 68 min – Bernacki zagrał w pole karne i Ogłoza uprzedził obrońcę trafiając do siatki

68 min strzał Taładego Latka przeonsi na poprzeczkę

67 min za Kowalczyka wszedł Nocoń

64 min strzał D. Skorupy w mur

63 min za Borgomastro wszedł Komor

61 min strzał Kubicy nad bramką

60 min szybko rozegrany wolny – Tałady nie sięgnął, szybszy Latka

58 min Kowalczyk poszedł i podał do D. Skorupy, który uderzył tuż obok bramki

57 min dogranie Maciaszczyk odbija Kowalczyk i o mały włos nie zaskoczył Pietrzyka, który w porę wybił piłkę

56 min okazja Witora – strzał obok bramki

52 min strzał Witora broni Pietrzyk

51 min znakomita okazja D. Skorupy, który minął zwodem obrońcę i uderzył lewą nogą zza pola karnego – Latka pewnie złapał piłkę

Zieloni grają z wiatrem i większym polotem w drugiej połowie

49 min strzał D. Skorupy broni Latka

46 min za Ito wszedł Bernacki

Do przerwy: 1-0 – wynik mógł być znacznie wyższy

1-0 Maciaszczyk, 45+1 min – bramka do szatni – strata piłki Grunwaldu, Witor mając przed sobą Pietrzyka zagrywa do Maciaszczyka, a ten trafia do siatki mimo stojących na linii obrońców

Sędzia doliczył 1 minutę

44 min strzał Kowyni broni Pietrzyk

36 min po dośrodkowaniu Szuberta za plecy obrońców Maciaszczyk uderzył technicznie trafiając w poprzeczkę

30 min Kowynia ukarany żółtą kartką

29 min Pietrzyk uprzedza poza polem karnym Maciaszczyka

28 min Ogłoza stracił piłkę przy wyprowadzaniu, przejął ją Brzostek i w polu karnym przechodził między obrońcami Grunwaldu, jak między tyczkami, ale w najważniejszym momencie uderzył obok bramki

27 min strzał Witora zza szesnastki przenosi nad poprzeczką Pietrzyk

23 min Szubert w polu karnym uprzedził Rostka i trafił w boczną siatkę

19 min Kowynia uderzył z ponad 20 metrów, piłka nabrała dziwnej rotacji, ale Pietrzyk znakomicie sobie poradził

14 min po dośrodkowaniu Maciaszczyka Szubert uderzył z woleja i broni Pietrzyk

13 min szybka akcja Slavii – strzał Witora broni Pietrzyk

13 min piłka w boczne strefy pola karnego do Taładego, który odgrywa przed bramkę do Ito, ten jednak upada

9 min Kowalczyk ukarany żółtą kartką

8 min Kowalczyk walczy bark w bark z ostatnim obrońcą – róg

7 min akcja Kowalczyka – niecelny strzał zza szesnastki

6 min Lux wychodzi sam na sam – górą Pietrzyk!

4 min piłka na wolne pole do Luxa, którego uprzedza Pietrzyk