Puchar Polski – we wtorek „okręgówka” górą

Mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice rozgrywane są na raty – dzisiaj odbyły się dwa mecze, jutro jeden i w przyszły wtorek zakończą się zmagania na tym etapie.
 
A-klasowa Gwiazda po odprawieniu ostatnio po rzutach karnych lidera Klasy Okręgowej, AKS Mikołów, podejmowała na sztucznej nawierzchni w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu beniaminka „okręgówki”, Orła Mokre. Podopiecznym Damiana Krajanowskiego nie wiedzie się w tym sezonie. Po 5 kolejkach zamykają tabelę bez punktu z bilansem bramkowym 7-22. W pucharze prezentują się lepiej – po walkowerze za mecz z UKS-em Szopienice (wycofał się z pucharu) wygrali w Kochłowicach z Uranią 4-3. W meczu z Gwiazdą Orzeł objął prowadzenie w 34. minucie. Gospodarze wyrównali w 67. minucie. Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry zespół z Mokrego po raz drugi wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca. Sędzia rozdzielił w meczu aż 11 żółtych kartek.
 
W drugim meczu grająca w Klasie Okręgowej Pogoń Imielin grała z IV-ligową Podlesianką Katowice. Faworytem byli goście, mimo wystawienia od pierwszej minuty aż 7 młodzieżowców (w tym zagrał Jakub Cebulak, w poprzednim sezonie przywdziewający trykot Grunwaldu). Gol miejscowych z 14. minuty okazał się złotym golem i z awansu do kolejnej rundy cieszyli się zawodnicy Pogoni na czele z grającym Prezesem Marcinem Polarzem, który świętował w tym roku „Abrahama”.
 
Jutro w Siemianowicach o godz. 17:30 lider Klasy A Siemianowiczanka podejmie Grunwald. Z kolei za tydzień rezerwa Ruchu Chorzów zagra ze Śląskiem Świętochłowice.
 
Ćwierćfinał:
5 września (wtorek) godz. 16:00
Gwiazda Ruda Śląska – Orzeł Mokre 1-2 (0-1)
Pogoń Imielin – Podlesianka Katowice 1-0 (1-0)
 
6 września (środa) godz. 17:30
MKS Siemianowiczanka – Grunwald Ruda Śląska
 
12 września (wtorek) godz. 16:00
Ruch II Chorzów – Śląsk Świętochłowice
 
 
Półfinał:
19 września (wtorek) godz. 16:00
MKS Siemianowiczanka / Grunwald Ruda Śląska – Orzeł Mokre
Ruch II Chorzów / Śląsk Świętochłowice – Pogoń Imielin
 

Archiwum