Puchar 100-lecia z halembskim akcentem

Wczoraj na stadionie Ruchu Chorzów odbył się finał Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. „Niebiescy”, którzy w rozgrywkach III ligi zapewnili sobie już awans o szczebel wyżej, pokonali IV-ligowy Ruch Radzionków 6-2 (2-1).

Przypomnijmy – pierwsze mecze w roku 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej miały odbyć się w kwietniu 2020 roku, a wielki finał planowany był w sierpniu na Stadionie Śląskim. Pandemia pokrzyżowała jednak szyki i pierwsze pojedynki odbyły się 18 sierpnia. W Pucharze 100-lecia udział potwierdziły 23 kluby (kilka nie było zainteresowanych), które w 2020 obchodziły 100-lecie oraz zespoły ciut starsze – Koszarawa Żywiec (110 lat) i Górnik 09 Mysłowice (111 lat). Stawka okrojona została jeszcze na początku, kiedy trzy zespoły zrezygnowały z wyjazdów na mecze. W Pucharze udział wziął również nasz zespół, który zagrał w „jaskini lwa” – przy Cichej 6. „Zieloni” na boisku triumfatora rozgrywek zaprezentowali się godnie, choć mogli jeszcze lepiej. Ruch ostatecznie pokonał Grunwald 10-2. Dla halembian strzelili Jakub Wojtaczka i Michał Kowalczyk – obie bramki „palce lizać”!

Od 81. minuty w meczu Ruch – Grunwald furorę robił wynik „0-2”. Tablica świetlna w Chorzowie nie była przygotowana na dwucyfrówkę.

W środę przed finałem Ruch Chorzów – Ruch Radzionków Prezesi 18 klubów, które wystartowały w rozgrywkach, otrzymali pamiątkowe statuetki oraz worki pełne piłek.

Więcej o rozgrywkach Pucharu 100-lecia:
>> Relacja

>> Zdjęcia

>> Wyniki wszystkich rund

Bramki Grunwaldu na stadionie Ruchu:

1-1 Wojtaczka, 18 min

9-2 Kowalczyk, 73 min