Przewrotna piłka

W sobotę Grunwald pokonał RKS Grodziec 3-1. Było to 3. zwycięstwo „Zielonych” w sezonie, a dopiero 1. w Halembie. Tym samym Grunwald przełamał – po 9 meczach – niemoc w meczach domowych w obecnych rozgrywkach.

Wczorajszy mecz nieco przypomina ten z jesieni w Będzinie. Wówczas to Grunwald prowadził do przerwy 1-0, a przegrał. Jeszcze przed przerwą w meczu jesiennym gospodarze powinni grać w „10”, jednak sędzia wstrzymał się z drugą żółtą kartką za ostry faul. Po przerwie seria błędów w Grunwaldzie spowodowała, że skończyło się 1-6.

Jak potrafi być przewrotna piłka i że liczy się to, co w „sieci”, pokazał sobotni mecz w Halembie. Po 34 minutach podopieczni Grzegorza Kapicy powinni prowadzić co najmniej 4-0, jak nie wyżej. Żadnej sytuacji jednak nie wykorzystali, a po chwili przegrywali 0-1. W drugiej odsłonie zawodnicy Grunwaldu strzelili 3 bramki (wszystkie po stałych fragmentach gry) i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wynik mógł być oczywiście zupełnie inny, ale goście nie wykorzystali kilku świetnych okazji – albo pudłowali, albo na przeszkodzie stawał im świetnie interweniujący bramkarz Patryk Pietrzyk.

Jak ważne było to zwycięstwo niech świadczy fakt, że w przypadku porażki strata do „nomen omen” Grodźca, czyli pierwszej drużyny „nad kreską”, wynosiłaby aż 11 punktów. Zwycięstwo pozwoliło „złapać kontakt” z tym zespołem na 5 punktów i wciąż piłka jest w grze.

Po sobotnim meczu bilans w rywalizacji Grunwaldu z Grodźcem znowu jest na remis – oba zespoły mają po 3 zwycięstwa i 2 remisy. W bramkach również jest idealny stan – 15-15.