Podsumowanie meczu derbowego Pogoń – Grunwald okiem trenera Bratka

Jacek Bratek (trener Grunwaldu):

– Jestem zadowolony z tego spotkania, a zwłaszcza z jego pierwszej części, gdzie dyktowaliśmy warunki. Straciliśmy bramkę w 8. minucie i trochę nam to pomieszało szyki. Chłopcy bardzo szybko odrobili jednak stratę. Po kapitalnej asyście Kowalskiego Spalony zdobył bramkę. Od tego momentu zaczęliśmy kontrolować spotkanie. Zespół stworzył jeszcze kilka sytuacji, aby podwyższyć wynik, ale tak się nie stało. To jest piłka i trzeba szanować to, co się ma. Myślę, że też dużo ciepłych słów należy się o przeciwniku. Walczyli do końca. Ostatnia ich akcja to pokazała. Wybiliśmy piłkę praktycznie z linii bramkowej i mogliśmy to spotkanie zremisować. Po szybkiej kontrze wygraliśmy to spotkanie podwyższając na 3-1. Mecz w tych warunkach należy ocenić bardzo pozytywnie. Na tę klasę rozgrywkową uważam, że było to bardzo dobre spotkanie z jednej, jak i drugiej strony. Pogratulować tylko chłopcom, żeby do każdego meczu podchodzili w taki sposób jak dzisiaj, a będzie dobrze.

Dzisiaj kapitan Daniel Kowalski wziął ciężar gry na siebie. Był wyróżniającym się piłkarzem. To przez niego większość akcji wyprowadzaliśmy. Miał robić to na boisku, co dokładnie robił i dzięki niemu wygraliśmy to spotkanie. Przy pierwszej bramce zaliczył asystę, druga też padła za jego sprawą. To był klucz do sukcesu.