Pierwsze trafienia „Kozy” (21 zdjęć z meczu)

W sobotnim remisowym meczu z Józefką (2-2) Grunwald miał w swoich szeregach bohaterów pozytywnych, jak i tych negatywnych. Skupimy się przede wszystkim na strzelcu dwóch bramek, Jakubie Kozłowskim.

Wczoraj w podstawowym składzie Grunwaldu mogliśmy dostrzec wielu młodych i uzdolnionych zawodników – wychowanków Dawida Chmielarskiego (2001), Jakuba Kozłowskiego (2002), Łukasza Kurpasa (2001), Dawida Ogłozę (2001), Jakuba Wojtaczkę (2001) czy też najmłodszego z tego grona, 15-letniego Michała Podlachę (2002), który w sierpniu ubiegłego roku dołączył do zespołu juniorów z Rozwoju Katowice. W obwodzie są kolejni, jak m.in. Arkadiusz Bartoszek (2001), Robert Burdzik (2001), Remigiusz Ochnio (2001) czy Patryk Sobstyl (2002). Na pewno szkoda, że w tym gronie brakuje Pawła Majchrzyka (2001), wybijającej się postaci I zespołu w poprzednim sezonie, który zrezygnował z gry.

Wracając do meczu 4. kolejki pierwszoplanowe role grali na pewno bramkarz Łukasz Kurpas, który znakomicie spisywał się między słupkami i prawy pomocnik Jakub Kozłowski. Popularny „Koza” w meczu z Józefką w I połowie dwukrotnie trafił do siatki (1-0, 2-1), a nim opuścił boisko po ponad godzinie gry, miał jeszcze dwie okazje (w 54. i 60. minucie). Oto, co powiedział nam po meczu ten zaledwie 16-letni skrzydłowy:

– Mieliśmy trochę sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Szkoda, bo wówczas mecz inaczej by się potoczył. W samej końcówce zrobiło się bardzo nerwowo i złapaliśmy niepotrzebnie głupie kartki.
Gole zdobyte przeciwko Józefce były dla mnie debiutanckie w I zespole. W rozgrywkach młodzieżowych zdarzyło się tylko raz, że strzeliłem w meczu dwie bramki. Dzisiaj wyrównałem ten rekord.