Nowy sezon tuż-tuż

Obradujący niedawno Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjął kilka decyzji dotyczących rozgrywek w niższych klasach.

Dotychczasowy Regulamin Ramowy Rozgrywek w piłkę nożną zastąpią „Przepisy w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną w Śląskim ZPN” i „Przepisy w sprawie statusu zawodników i zasad zmian przynależności klubowej w Śląskim ZPN”. Każde rozgrywki będą miały swój regulamin szczegółowy.

Wydłużyło się letnie okno transferowe. W rozgrywkach Klasy A, B i C, młodzieżowych męskich i kobiecych w Śląskim ZPN oraz Podokręgu transfery można rejestrować od 1 lipca do 30 września (wcześniej w seniorach i w przypadku zawodników powyżej 16 lat terminem granicznym był 31 sierpnia).

Ponadto w Klasie Okręgowej, Klasie A, B i C zniesiono pauzy za żółte kartki. W związku z tym wzrosły minimalnie opłaty za kartki. Klub będzie musiał dokonywać opłat co 3 kartki – 3., 6., 9., 12. itd. (do tej pory uiszczało się opłaty za 3., 6. i 9. żółtą kartkę, a pauzowało co 4 kartki – za 4. i 8. kartkę 1 mecz, a za 12., 16., 20. kartkę 2 mecze).

Więcej: slzpn.pl