Klasa A w sezonie 2022/2023

Po roku gry w Klasie Okręgowej Grunwald ponownie zagra w Klasie A.

W sezonie 2021/2022 w „Serie A” najlepszy okazał się Ruch II Chorzów. Oprócz „Niebieskich” awans wywalczył MKS Siemianowiczanka, który po barażach pokonał Błękitnych Sarnów (1-0 na wyjeździe i 2-2 u siebie). Bramki „Ciaciany” bronił Mateusz Stasiczek, który występował w Grunwaldzie od sezonu 2019/2020 i do Siemianowic przeszedł w marcu tego roku. „Stasiu” zaliczył drugi awans do Klasy Okręgowej rok po roku.

Jak będzie wyglądała Klasa A w nowym sezonie? Do 11 lipca Podokręg Katowice przyjmuje potwierdzenia udziału w rozgrywkach. Zgodnie z regulaminem do Klasy B spadł ostatni zespół, AKS Wyzwolenie Chorzów.

Na ten czas 5 drużyn jest z Rudy Śląskiej (Grunwald, Gwiazda, Jastrząb, Urania, Wawel), 2 z Chorzowa (Józefka, Stadion), 2 z Katowic (Hetman, Szopienice), 2 z Mikołowa (Kamionka, Orzeł) oraz po 1 z Mysłowic (Wesoła) i Świętochłowic (Naprzód).

Przypuszczalny skład „Serie A”:
1. GKS Grunwald Ruda Śląska – spadkowicz z Klasy Okręgowej
2. LKS Orzeł Mokre
3. PKS Józefka Chorzów
4. GKS Urania Ruda Śląska
5. UKS Szopienice
6. ŚKS Naprzód Lipiny
7. KS Kamionka Mikołów
8. GKS Wawel Wirek
9. KS Stadion Śląski Chorzów
10. KS Hetman 22 Katowice
11. TP Jastrząb Bielszowice
12. SRS Gwiazda Ruda Śląska
13. MKS Górnik Wesoła – awans z Klasy B
14. ?

Start rozgrywek zaplanowano na 20 sierpnia.