Klasa A na start

Już w sobotę rozgrywki zainauguruje katowicka „Serie A”.

W porównaniu z poprzednim sezonem wystąpią w niej trzy nowe zespoły – spadkowicz z Klasy Okręgowej Grunwald i beniaminkowie – Górnik Wesoła oraz UKS Ruch Chorzów, odpowiednio 1. i 2. zespół Klasy B. W tym sezonie dwa pierwsze zespoły wywalczą awans do „okręgówki”. Faworyci? Czas oczywiście pokaże, kto będzie nadawał ton rozgrywkom, ale wydaje się, że czołowe zespoły sezonu 2021/2022, jak m.in. Orzeł Mokre czy Urania Ruda Śląska, będą miały dużo do powiedzenia.

O co powalczy Grunwald? Przekonamy się po pierwszych kolejkach. Nastąpiły duże zmiany w kadrze – część zawodników znalazła nowe kluby, z kolei do zespołu dołączyli zawodnicy, którzy grali już kiedyś przy Kłodnickiej, ale pojawiły się też i całkowicie nowe twarze. O tym więcej już wkrótce. A tymczasem harmonogram meczów Grunwaldu w rundzie jesiennej:
21 sierpnia (ndz. 11) Naprzód Lipiny (dom)
27 sierpnia (sob. 16) Jastrząb Bielszowice (wyjazd)
3 września (sob. 11) Hetman 22 Katowice (dom)
11 września (ndz. 11) Kamionka Mikołów (wyjazd)
17 września (sob. 11) Orzeł Mokre Mikołów (dom)
25 września (ndz. 11) Józefka Chorzów (wyjazd)
1 października (sob. 11) Wawel Wirek (dom)
9 października (ndz. 11) Gwiazda Ruda Śląska (wyjazd)
15 października (sob. 11) UKS Szopienice (dom)
22 października (sob. 16) Górnik Wesoła (wyjazd)
29 października (sob. 11) Stadion Śląski Chorzów (dom)