Japończyk w Grunwaldzie

Dzisiaj na treningu Grunwaldu pojawił się Japończyk Kaiki Ozaki.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami spotkanie przed rokiem prezesa Grunwaldu Teodora Wawocznego z Japończykiem Takashi Morimoto, prezesem mongolskiego FC Sumida Ułan Bator, zaowocowało współpracą i we wtorek zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni wylądował w Polsce, a dzisiaj wziął udział w zajęciach. W sobotę będzie miał okazję zaprezentować się w sparingu z zespołem MKS Siemianowiczanka, występującym na co dzień w Klasie Okręgowej.

W przeszłości w Grunwaldzie występowali zawodnicy z zagranicy – Ukrainiec Aleksandr Szemietiew (napastnik, w latach 1998-2000 rozegrał 63 mecze i strzelił 9 bramek) czy nie tak dawno Marokańczyk Mohamed Lamlih (bramkarz, w latach 2012-2015 i 2016-2019 rozegrał 108 meczów). Japończyk Kaiki Ozaki, mający inklinacje ofensywne, może dołączyć do tej dwójki. Najprawdopodobniej nie będzie to jedyny zawodnik z Azji w Grunwaldzie w rundzie wiosennej.

Nie tylko w I zespole grali zawodnicy z innych krajów. W latach 2015-2018 w trampkarzach występował Włoch Matteo Pastore (rocznik 2003), a obecnie w roczniku 2007 gra z Półwyspu Apenińskiego również Gabriele Pulimeno.

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —
Nauczyciel japońskiego na meczu Grunwaldu:
100 meczów na 100-lecie PZPN (relacja z wizyty na meczu Grunwald – Hetman)