Hat trick „Jankesa”

W sobotę Grunwald pokonał Stadion Śląski, a ojcem zwycięstwa był Wojciech Jankowski.

Po trzech meczach o stawkę bez bramki – pucharowym (0-1) i dwóch ligowych (0-0, 0-3) – „Zieloni” zaaplikowali odmłodzonym gościom z Chorzowa 5 goli. „Jankes” ustrzelił hat tricka oraz dorzucił dwie asysty. Teraz można tylko żałować, iż zabrakło go przed tygodniem w Wirku oraz, że nasza kamera nie była wczoraj obecna na spotkaniu. Już w 1. kolejce z Uranią II pokazał, że obrońcy rywali będą mieli z nim problemy. Na inaugurację sezonu dwoił się i troił – strzelał, podawał – ale zabrakło szczęścia i piłka, jak zaczarowana, nie chciała wpaść do siatki. Wczoraj pokazał, że 16 bramek w poprzednim sezonie w barwach Wyzwolenia Chorzów w Klasie Okręgowej nie było dziełem przypadku.

Wojciech Jankowski jest 39. zawodnikiem w I zespole Grunwaldu, który strzelił co najmniej 3 bramki w meczu ligowym (hat tricki w I zespole).

Wojciech Jankowski urodził się 1 kwietnia 1992 roku. Jest wychowankiem KS Polonia Bytom SA. Następnie grał w Polonii Warszawa, Skrze Częstochowa, znowu Polonii Bytom, Orle Miedary, MKS-ie Sławków, Unii Dąbrowa Górnicza, Odrze Miasteczko Śląskie, MKS-ie Siemianowiczanka i Wyzwoleniu Chorzów. W ostatnim sezonie Klasy Okręgowej w 23 meczach strzelił 16 bramek i dołożył prawie tyle samo asyst. Na boisku występuje na pozycji napastnika lub bocznego pomocnika. Na swoim koncie ma grę w Reprezentacji Polski w minifutbolu (wyłaniana z Mistrzostw Polski Playarena).
W sparingach przed sezonem 2018/2019 strzelił 4 bramki (na 2-0 i 3-1 z Orłem Psary – Babienica, na 2-3 z Górnikiem Sosnowiec oraz na 1-0 z Siemianowiczanką II) i miał 1 asystę.