2 z 5 warunków spełnione – będzie rudzki hat trick?

Slavia Ruda Śląska po roku gry w „Serie A” wraca do Klasy Okręgowej. Podopieczni Marcina Rejmanowskiego dołączyli do innej rudzkiej drużyny, Jastrzębia Bielszowice, który zapewnił sobie awans tydzień wcześniej.
 
W meczu dwóch spadkowiczów Slavia pokonała MKS Siemianowiczankę 2-0 strzelając gole w 2. i 6. minucie doliczonego czasu gry II połowy. „Ciaciana” spadła w tabeli za podium. Jej potknięcie wykorzystał Wawel Wirek. Czy będzie hat trick rudzkich drużyn? Na razie zostały spełnione 2 z 5 warunków, aby 3. zespół z katowickiej Klasy A wywalczył promocję szczebel wyżej.
 

Warunek I i II

Po weekendowych rozstrzygnięciach wiemy, że „rzutem na taśmę” w III lidze utrzymała się Unia Turza Śląska (warunek I). Wiemy też, że grona spadkowiczów z IV ligi nie powiększy Gwarek Ornontowice (warunek II), który grał w grupie II, a przynależy do Podokręgu Zabrze (północnego) i był do pewnego momentu blisko 10. miejsca (barażowego/spadkowego).
 

Warunek III

Spadek dwóch zespołów z III ligi powoduje, że 15 i 18 czerwca dojdzie do meczów barażowych o utrzymanie w IV lidze pomiędzy MKS Myszków a KS ROW 1964 Rybnik. Jeśli z rywalizacji zwycięsko wyjdzie MKS Myszków (warunek III), to wtedy z IV ligi grupy I do V ligi grupy północnej spadnie 6 zespołów (z grupy II spadnie 7 zespołów). To oznacza, że z Klasy Okręgowej do V ligi awansuje 10 zespołów – po 3 z grup Bytom-Zabrze, Częstochowa-Lubliniec i Katowice-Sosnowiec. 10. zespół zostanie wyłoniony na podstawie lepszej średniej arytmetycznej, a pod uwagę będzie brane 4. miejsce z ww. grup.
 

Warunek IV i V

W grupie Bytom-Zabrze Sośnica Gliwice w 29 meczach zgromadziła 54 punkty (śr. 1,86), w grupie Częstochowa-Lubliniec Liswarta Krzepice w 26 meczach zdobyła 53 punkty (śr. 2,03), a w grupie Katowice-Sosnowiec GKS II Katowice w 28 meczach 55 punktów (śr. 1,96). Jeśli zespół z grupy Katowice-Sosnowiec będzie miał najlepszą średnią (warunek IV), to awans z Klasy A – bierzemy wówczas pod uwagę grupę katowicką i sosnowiecką – uzyska zespół z lepszą średnią arytmetyczną z 3. miejsca (warunek V). W katowickiej „Serie A” Wawel Wirek w 23 meczach zdobył 50 punktów (śr. 2,17), a w sosnowieckiej Zagłębie Dąbrowa Górnicza w 25 meczach zdobyło 53 punkty (śr. 2,12). Jeśli Wawel Wirek wygra ostatni mecz sezonu (gra w Katowicach z MK), to będzie miał minimalnie lepszą średnią od zespołu z Podokręgu Sosnowiec.
 
Wyniki kolejnych warunków będziemy znali kolejno 15 czerwca (ostatni mecz gra Wawel), 18 czerwca (rewanż barażu ROW – Myszków) i 22 czerwca (zakończenie rozgrywek Klasy Okręgowej grup Częstochowa-Lubliniec i Katowice-Sosnowiec).
 

Archiwum