Rocznik 2009 zagrał w turnieju Orlik Cup w Nędzy

Rocznik 2009 sezon zakończył 4 czerwca. Zawodnicy, nim jeszcze rozjechali się na wakacje, wzięli w piątek 21 czerwca udział w turnieju Orlik Cup w Nędzy koło Raciborza.
 
W zawodach uczestniczyło 21 zespołów podzielonych na trzy grupy, gdzie grano systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz dwie z trzecich miejsc, które wygrały serię rzutów karnych, utworzyły ćwierćfinałową ósemkę.
 
Grunwald został przydzielony do grupy B – odniósł 4 zwycięstwa i 2 mecze zremisował, co pozwoliło zająć zdecydowanie pierwsze miejsce. „Zieloni” w tej fazie rozgrywek zdobyli 18 bramek tracąc zaledwie 3. Oto wyniki spotkań grupowych:
Grunwald – Naprzód Rydułtowy 2-0 (Dudek, Pozor)
Grunwald – Orzeł Stanica 1-1 (Kołacz)
Grunwald – Rymer Rybnik 1-1 (Dudek)
Grunwald – Młoda Nędza II 9-0 (Gans 3, Dudek 2, Kołacz, Mazurek, Myśliwczyk, Wiciok)
Grunwald – Górnik Radlin 4-1 (Gans, Myśliwczyk, Pozor, Wiciok)
Grunwald – Buk Rudy Raciborskie 1-0 (Gans)
 
W losowaniu par ćwierćfinałowych los skojarzył Grunwald ponownie z Rymerem Rybnik, grupowym rywalem. Tym razem halembianie musieli przełknąć gorycz porażki przegrywając 0-3. Grunwald został sklasyfikowany na miejscach od 5. do 8. Zwycięzcą turnieju został Piast Gliwice, 2. miejsce przypadło Naprzodowi Rydułtowy, a 3. zajęli zawodnicy Rymera Rybnik.
 
Dla podopiecznych Ireneusza Adamczyka największą satysfakcją było to, iż na trybunach wśród licznie zgromadzonej publiczności o grze Grunwaldu mówiło się głośno i dobrze.
 
Skład Grunwaldu:
Krawczyk – Adamczyk, Dudek, Gans, M.Józiak, K.Józiak, Kołacz, Mazurek, Myśliwczyk, Piecuch, Pozor, Wiciok
Trener: Ireneusz Adamczyk
Kierownik: Jacek Wiciok
 

Archiwum