2008: Turniej w Halembie w okrojonym składzie (15 zdjęć)

Organizatorem drugiego turnieju w ramach Ligi Żaków był Grunwald.

W turnieju miało wziąć udział 5 drużyn, jednak zespoły z Katowic – APN i GKS GieKSa III – nie dotarły i zamiast 10 meczów odbyły się tylko 3. Mecze trwały 2×15 minut, a drużyny zagrały w 7-osobowych składach (6 w polu + bramkarz).

W pierwszym spotkaniu AKS Mikołów pokonał Górnika 09 Mysłowice 8-0. Następnie Grunwald zmierzył się z Górnikiem 09. „Zieloni” po dwóch bramkach Nikodema Szymańskiego prowadzili 2-0, ale mysłowiczanie doprowadzili do wyrównania. Następnie po golu Bartosza Jarczyka halembianie ponownie prowadzili, jednak rywale walczyli do końca i w ostatniej minucie doprowadzili do remisu. Na zakończenie turnieju AKS wygrał z Grunwaldem 10-0.

Wyniki meczów turnieju w Rudzie Śląskiej Halembie:

1. kolejka:
Górnik II 09 Mysłowice – AKS Mikołów 0-8
Grunwald Ruda Śląska – pauzował

2. kolejka:
Grunwald Ruda Śląska – Górnik II 09 Mysłowice 3-3 (Szymański 2, Jarczyk)
AKS Mikołów – pauzował

3. kolejka:
AKS Mikołów – Grunwald Ruda Śląska 10-0
Górnik II 09 Mysłowice – pauzował

Grunwald wystąpił w składzie:
Filip Brachmański, Michał Janiec (bramkarz), Bartosz Jarczyk, Tymoteusz Marciniak, Marcel Musioł, Nikodem Ociepka, Jakub Powała, Tomasz Powała, Nikodem Szymański, Łukasz Wróbel
Trener: Damian Szol