Wyjazd do Międzybrodzia w ramach akcji „Ferie z profilaktyką”

Pierwszy tydzień ferii w województwie śląskim dobiega już końca. Jutro podopieczni Andrzeja Zioba wyjadą do Międzybrodzia Żywieckiego, gdzie spędzą ostatni tydzień zimowych wakacji.
 
Na początku grudnia 2017 roku Urząd Miasta Ruda Śląska ogłosił otwarty konkurs ofert w formie wsparcia realizacji zadania publicznego z zakresu profilaktyki alkoholowej „Organizacja wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży – ferie z profilaktyką”. Miesiąc później Urząd poinformował o wynikach i Grunwald został wsparty kwotą 2.970 zł (wyniki).
 
Do Międzybrodzia Żywieckiego wyjedzie 18 chłopców. Wyjazd jest także jednym z elementów przygotowań do rundy wiosennej. Drużyna Andrzeja Zioba po pół roku przerwy ponownie zagra w III lidze wojewódzkiej.
 
Celem zadania publicznego z zakresu profilaktyki alkoholowej „Organizacja wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży – ferie z profilaktyką” jest dostarczenie pozytywnych wzorców spędzania wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań, przeciwdziałanie uzależnieniom, wyuczenie aktywnych form spędzania wolnego czasu, kształtowanie postaw prozdrowotnych i prospołecznych, integracja środowiska lokalnego, uwrażliwienie młodych ludzi na kłopoty innych, stworzenie możliwości nawiązania pierwszego kontaktu dla osób tego potrzebujących, wzmocnienie norm i wartości społecznych, podwyższenie kompetencji psychospołecznych.
 

Archiwum