2002: Blisko wygranej

II Liga Wojewódzka Juniorów (A1 – 2002): 12. kolejka
 
GKS GieKSa II Katowice 2-2 Grunwald Ruda Śląska (0-2)
 
0-1 Ozaki, 11 min
0-2 Ozaki, 18 min
1-2 Jaromin, 60 min
2-2 Włodarczyk, 89 min
 

GRUNWALD:
Grygiel – P. Rostek, Kalemba, Kasprzyk (kpt), A. Rostek – Nocoń, Kubica, Wadas, Kozłowski (65. Miziak) – Podlacha (70. Hanke), Ozaki

Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Sylwester TAŁADY
 

Halembianie odrobili w tygodniu zaległości.
 
Pierwsza połowa w Katowicach to przewaga Grunwaldu udokumentowana dwoma bramkami Kaikiego Ozakiego. Najpierw po asyście Michała Podlachy zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni otworzył wynik, a po chwili długie wybicie z własnej połowy Jakuba Kalemby uruchomiło Kaikiego, który od połowy ruszył na bramkę GKS-u, minął obrońcę i strzelił nie do obrony. W drugiej odsłonie przewaga przechodziła z rąk do rąk. Miejscowi gola kontaktowego zdobyli w 60. minucie po rzucie rożnym. Nieprzylinowany zawodnik GKS-u z 11 metrów uderzył celnie z woleja. Wyrównanie nastąpiło minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Dośrodkowanie z lewej strony, Paweł Rostek minimalnie spóźnił się, aby przyblokować strzał zawodnika gospodarzy i piłka jeszcze po rękach Rafała Grygiela wpadła do siatki. W doliczonym czasie „Zieloni” mieli piłkę meczową – po podaniu Jonasza Noconia, który wygrał pojedynki z trzema zawodnikami, w sytuacji sam na sam znalazł się Kaiki Ozaki, ale w ostatnim kontakcie za mocno wypuścił sobie piłkę i bramkarz odbił ja na róg.
 
W niedzielę przedostatni mecz sezonu – Grunwald podejmie lidera, Polonię Bytom, która do awansu potrzebuje już tylko punktu. Poczatek spotkania o godz. 10:00.
 
 

Archiwum