22 kwietnia – 5. kolejka Grunwald 0-1 Gwiazda Ruda Śląska
Zobacz: 78. minuta: Kurpas broni karnego Kostonia

GRUNWALD:
Ł.Kurpas – D.Olbryś, J.Wojtaczka, A.Bartoszek, D.Chmielarski – J.Kozłowski (70. P.Sobstyl), R.Ochnio, P.Majchrzyk, K.Buczkiewicz (55. K.Skorupa) – D.Ogłoza (60. P.Szulik), R.Burdzik (kpt) (34. M.Podlacha)

Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

W poniedziałek w meczu 7. kolejki Grunwald podejmował niepokonanego lidera z Szopienic (5 zwycięstw w 5 meczach). „Zieloni” w najmocniejszym składzie rozgromili najlepszy zespół ligi 5-1.
Worek z bramkami rozwiązał się w końcówce I połowy. W 34. minucie za kontuzjowanego Roberta Burdzika wszedł Michał Podlacha, który asystował przy bramce na 1-0. Po dośrodkowaniu w szesnastkę pomocnik „Zielonych” główkował na bramkę, a sparowaną przez bramkarza piłkę z bliska do siatki skierował Kamil Buczkiewicz. Po chwili było już 2-0. Dawid Ogłoza został sfaulowany w polu karnym przez obrońcę wychodząc sam na sam z bramkarzem i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Remigiusz Ochnio.
Tuż po przerwie do dalekiej piłki ruszył Jakub Kozłowski, bramkarz uprzedził pomocnika halembian, ale wybił piłkę nieczysto i zbyt krótko, dopadł do niej Michał Podlacha, który nie miał problemu z trafieniem z okolic 16. metra do pustej bramki. Na 4-0 podwyższył Kamil Skorupa. Po strzale skrzydłowego Grunwaldu zza pola karnego piłka skozłowała nad interweniującym bramkarzem i wpadła do siatki. Po chwili indywidualną akcję przeprowadził Remigiusz Ochnio, którą zakończył kapitalnym uderzeniem z lewej nogi zza pola karnego zdejmując pajęczynę z okienka bramki Szopienic. Goście zdobyli honorowego gola trzy minuty przed końcem meczu po rzucie rożnym i uderzeniu głową.