Grunwald Ruda Śląska 4-0 Górnik 09 Mysłowice (2-0)

3-0 Skorupa, 45 min.
4-0 Skorupa, 80 min.

R.Gurbisz (75. Ł.Kurpas) – R.Burdzik (kpt), K.Aruczan, J.Wojtaczka (41. A.Bartoszek), D.Chmielarski – B.Gąsior (41. P.Majchrzyk), R.Ochnio, P.Osiecki (35. M.Kowalczyk), A.Zdebel (41. K.Skorupa) – M.Szaton, P.Szulik (41. D.Ogłoza)
Trener: Dariusz CZECH

Meczem z Górnikiem 09 Grunwald rozpoczął rewanże w rundzie wiosennej (jutro „Zieloni” rozgrywają jeszcze zaległy wyjazdowy mecz z Zantką z 23 kwietnia). Halembianie pewnie pokonali gości z Mysłowic 4-0. Wynik spotkania otworzył Maciej Szaton, który dobił strzał Patryka Szulika w słupek. Na przerwę podopieczni Dariusza Czecha schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Bartosz Gąsior minął prawego obrońcę i strzelił po długim rogu, a bramkarz sparował piłkę w bok wprost pod nogi Amadeusza Zdebla, który bez problemu wpakował ją do siatki.
Po przerwie gospodarze dalej atakowali i już w 5. minucie drugiej połowy w zamieszaniu pod bramką Górnika najlepiej zachował się Kamil Skorupa i było 3-0. Niektórzy kibice mogli pomyśleć, że trafienie było autorstwa Dawida Ogłozy, jednak sędzia zapisał bramkę skrzydłowemu Grunwaldu. „Boban” miał w drugiej odsłonie kilka świetnych okazji, ale marnował je na potęgę. W końcu w ostatniej minucie ponownie znalazł drogę do siatki wbiegając w pole karne z lewego skrzydła i kończąc skutecznie akcję, czym przypieczętował zwycięstwo. Dodać jeszcze trzeba, że rzutu karnego przy wyniku 2-0 nie wykorzystał Dawid Ogłoza, który kilka godzin wcześniej perfekcyjnie zrobił to w meczu I zespołu z Bojszowami (10-0).