2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała dwunastka to zawodnicy urodzeni w 2001 roku. Zespołów było 6 i grano systemem „każdy z każdym”.
 
Wyniki naszej drużyny:
1-1 ze Śląskiem Świętochłowice
2-3 z Ruchem Chorzów
5-1 z Wawelem II Wirek
3-1 z Wawelem I Wirek
2-1 z Zantką Chorzów.
 
W 5 meczach Grunwald zdobył 10 punktów. Tyle samo uzbierał Ruch i mimo że „Zieloni” przegrali z chorzowianami, to uplasowali się wyżej, bowiem o miejscu w tabeli przy takiej samej liczbie punktów decydowała różnica bramek, a Grunwald był lepszy o 4 i zajął 2. miejsce.
 
Naszą drużynę reprezentowali dwaj bramkarze Kurpas i Gurbisz oraz Chmielarski, Skorupa, Ochnio, Ogłoza, Burdzik, Wojtaczka, Osiecki, Kowalczyk, Bartoszek, Zdebel. Bramki zdobywali: 3 Ochnio, po 2 Skorupa, Kowalczyk, Zdebel, Bartoszek i po 1 Ogłoza, Osiecki. Dodatkowo nagrodę indywidualną za najlepszego bramkarza według wszystkich trenerów otrzymał Kurpas. Gratulacje dla całego zespołu oraz podziękowanie dla Wawelu za zaproszenie i za wzorowo zorganizowany turniej.
 
Klasyfikacja końcowa:
1. Śląsk Świętochłowice
2. Grunwald Ruda Śląska
3. Ruch Chorzów
4. Zantka Chorzów
5. Wawel I Wirek
6. Wawel II Wirek

Archiwum